У Мінкульті пояснили, чому не демонтують радянську символіку з пам’ятника “Батьківщина-мати” в Києві

Володимир Маркопольский 25, Травень 2021, 06:25 83

У Міністерстві культури України відсутні відомості про погодження науково-проєктної документації з демонтажу радянського герба на монументі «Батьківщина-мати» у Києві та надання дозволу на проведення робіт.

Про це повідомили у Мінкульті.

«Відомості про погодження науково-проєктної документації з демонтажу герба та надання дозволу на проведення робіт на означеній пам’ятці органом охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації у розпорядженні МКІП відсутні», – мовиться в повідомленні.

У міністерстві зазначили, що демонтаж зображення є технологічно складним процесом, який потребує залучення спеціалізованих монтажних організацій зі спеціальною технікою, значних фінансових витрат і може призвести до порушення цілісності пам’ятника і спотворення її зовнішнього вигляду.

«Питання демонтажу герба, термінів та джерел фінансування на сьогодні знаходиться на стадії обговорення», – зауважили в Мінкульті.

У МКІП розповіли, що монумент «Батьківщина-мати» та пам’ятник Щорсу в Києві занесені до реєстру нерухомих пам’яток України, через це на них не поширюється дія закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборони пропаганди їхньої символіки».

«На сьогодні відповідні пакети документів щодо переміщення зазначених пам’яток до МКІП не надходили. При цьому, надання дозволу на переміщення пам’яток національного значення належить до повноважень Кабінету міністрів України», – пояснили в Мінкульті.