У Міноборони пообіцяли розібратися з мовним скандалом у школах Дніпра

Володимир Маркопольский 24, Лютий 2021, 18:53 46

Кілька днів тому в школі №11 стався мовний скандал – представники військових вузів прийшли агітувати вступати до них, але робили це російською мовою. 11-класник попросив гостей говорити українською і ситуація загострилася.

Про це повідомляє 056.

Як стало відомо, інцидент стався 18 лютого в школі №11. 11-класник Михайло вступив у жорстку дискусію з військовослужбовцями, які прийшли агітувати старшокласників вступити до їхніх вишів. Військові постійно намагалися перейти на” російську”, але Михайло наполегливо їх просив представляти інтереси ЗСУ українською мовою.

Після кількох подібних зауважень від школяра, військовослужбовці “накинулися” на підлітка з криками і погрозами. Один з військових, який потрапив у скандал, назвав “дебільними” принципи хлопця.

Уповноважений із захисту української мови Тарас Кремінь написав офіційне звернення до Міністерства оборони України з метою розпочати службове розслідування.

“З вуст тих людей, хто безпосередньо захищає національні інтереси, відстоює територіальну цілісність нашої держави і державну мову, хотілося б почути відповідь, чому офіцер фактично в принизливій формі дозволив собі труїти старшокласника за прохання говорити українською”, – заявив Тарас Кремінь.

Тарас Кремінь сподівається, що Міністерство найближчим часом відреагує на неприємний інцидент.