У Міноборони повідомили, що скоро ЗСУ отримають нове потужне озброєння

ДУМКА 22, Травень 2021, 02:13 140
У Міноборони повідомили, що скоро ЗСУ отримають нове потужне озброєння

Підрозділи морської піхоти ВМС ЗСУ до 2025 року планується озброїти єдиними зразками техніки і озброєння, серед яких БТР-4Е, БМ-21 «Верба М1», СГ «Богдана», ББМ «Козак-2», безпілотний авіаційний комплекс Bayraktar ТВ2 і новітні засоби РЕБ.

Про це повідомив командувач морською піхотою ВМС ЗСУ генерал-лейтенант Юрій Содоль.

“Морська піхота в своєму арсеналі має достатню кількість зброї і техніки для успішного виконання поставлених завдань. Так, в нашому парку є модернізована техніка ще радянського зразка, але разом з тим є вже і сучасні зразки вітчизняного та іноземного виробництва. Відповідно до затвердженого перспективного складу підрозділів морської піхоти, до 2025 року ми хочемо озброїти наші військові частини єдиними зразками техніки та озброєння. Це дозволить уніфікувати обслуговування і підготовку експлуатації відповідної техніки для морської піхоти», — розповів Содоль.

Він також повідомив, що в березні цього року відбулися практичні випробування БТР-4Е. сьогодні цей бронетранспортер, а також модернізований БТР-80 розглядаються як варіанти такого базового зразка. Якщо говорити про новинки, то згідно з цим же перспективним планом планується озброїти артилеристів такими зразками, як БМ-21 «Верба М1» і СГ «Богдана». Також цього року один з окремих батальйонів морської піхоти отримав ББМ “Козак-2«, які надалі будуть замінені на ББМ»Козак-2м1”.

“Крім того, в наших планах забезпечити морських піхотинців сучасними розвідувальними і ударними безпілотними літальними комплексами, в тому числі і безпілотним авіаційним комплексом Bayraktar ТВ2, засобами РЕБ і т. д.», — зазначив командувач.

Содоль також повідомив, що протягом 2018-2019 років вже отримано багато нових зразків озброєння як зарубіжного виробництва (комплекси контрбатарейної боротьби), так і вітчизняного (ПТРК «Стугна-П», ЛПТРК «Корсар», БПАК), що відповідають стандартам, вимогам і принципам роботи, які домінують серед країн-партнерів НАТО.

В інтерв’ю командувач також розповів, що у зв’язку зі стримуванням збройної агресії з боку РФ на плечі морських піхотинців лягає виконання завдань в зоні операції об’єднаних сил на різних напрямках. Протягом минулого і поточного року більше 90% морських піхотинців і підпорядкованих військових частин, у тому числі і командування морської піхоти, брали участь в ООС.

Також до переліку завдань морпіхів входить сприяння угрупованням військ, що діють у приморських районах України, Перешкоджання організованому відходу противника, підходу його резервів. Крім того, окремо слід зазначити і ведення стабілізаційних операцій у певних операційних районах, забезпечення охорони судноплавства (на борту суден) у Чорному та Азовському морях, участь у веденні оглядових дій (з борту корабля) як груп силової підтримки, участь у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, а ще участь у міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки.