У Міноборони розповіли деталі закону про призов резервістів без оголошення мобілізації

ДУМКА 22, Квітень 2021, 01:54 210
У Міноборони розповіли деталі закону про призов резервістів без оголошення мобілізації

Голова Міністрства оборони Андрій Таран розповыв деталі про закон, який дозволяє призов резервістів на військову службу без оголошення мобілізації. Очільник відомства заявив, що це нововведення наближає українську систему військового обліку до стандартів НАТО та забезпечує потреби держави в обороні.

Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони.

Таран каже, що цей закон допоможе підвищити рівень професіоналізму запасу Збройних Сил завдяки зростанню кількості українців, які вирішили проходити службу у військовому резерві.

Очільник відомства запевнив, що Міноборони наразі розробляє зміни до законодавства, які покращать соціальний та правовий захист резервістів. Зокрема, планують розширити чинні та запровадити нові соціально-правові гарантії для резервістів.

Щоб повноцінно ввести новий вид військової служби, Міноборони планує привести нормативні акти у відповідність до вимог закону.

Читайте також: ЗСУ отримають перший серійний дивізіон протикорабельних комплексів “Нептун”: названо терміни

Крім того, відомство планує продовжити роботу над організацією Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки — їх хочуть трансформувати відповідно до нової адміністративно-територіальної реформи.

Електронні послуги для військовозобов’язаних

Таран також повідомив, що в Міноборони планують створити на порталі «Дія» електронний територіальний центр комплектування (Е-ТЦК). Там хочуть надавати українцям електронні послуги щодо виконання ними військового обов’язку.

В Е-ТЦК зокрема буде інформація з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що головний комуніст РФ Генадій Зюганов закликав російського президента Володимира Путіна визнати війну проти України.

Також ми повідомляли, що майже кожен другий українець вважає, що Росія нападе на Україну.