У Раді пропонують скасувати перенесення робочих днів

ДУМКА 5, Червень 2021, 10:10 146
У Раді пропонують скасувати перенесення робочих днів

У Верховній Раді з’явився проект постанови Про прийняття за основу законопроекту 4597 депутатів від «Слуги народу» про зміну в Кодексі законів про працю.

Законопроект погоджує законодавство України з законодавством країн-членів Європейського Союзу в питанні перенесення робочих днів.

Зокрема, автори проекту закону пропонують виключити зі статті 67 Кодексу законів про працю, яка регулює вихідні дні, норми про те, що з метою створення сприятливих умов для використання святкових і неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу Кабінет Міністрів може рекомендувати керівникам підприємств, установ і організацій перенести вихідні та робочі дні.

Автори законопроекту зазначають, що надмірна кількість переносів робочих днів негативно впливає на продуктивність праці, мінімізує можливості роботи з інвесторами та донорами та формує негативну бізнес-репутацію України у світі.

Крім того, перенесення робочих днів призводить до шестиденного робочого тижня, іноді – два рази на місяць, що є порушенням законодавчих вимог.