У Раді запропонували позбавляти громадянства України за паспорт РФ

ДУМКА 26, Липень 2021, 01:06 119
У Раді запропонували позбавляти громадянства України за паспорт РФ

До Верховної Ради внесли законопроект Про зміну закону»Про громадянство України”. Депутати пропонують позбавляти українського громадянства жителів, які вже мають разом з ним російське громадянство.

Відповідний законопроект з’явився на сайті Верховної Ради України.

Текст законопроекту та супровідні документи зареєстровані 23 липня. Авторами ініціативи виступили депутати Микола Княжицький (фракція “європейська солідарність”), Наталія Піпа (“Голос”) та Оксана Савчук (позафракційний законодавець).

На даний момент пояснювальна записка до нового законопроекту відсутня. Його текст поки не оприлюднили, так як він знаходиться на розгляді. Також поки не відомо, як перевірятимуть наявність подвійного громадянства країни-агресора.

Зазначимо, що 23 липня президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 16 липня “Про додаткові заходи щодо координації реалізації державної політики у сфері громадянства”.

Згідно з цим рішенням передбачається внести в декларації українських чиновників нову графу про наявність громадянства інших країн або посвідки на проживання.