У Раді зареєстровано законопроект про боротьбу із замовними дисертаціями

ДУМКА 23, Червень 2021, 21:21 78
У Раді зареєстровано законопроект про боротьбу із замовними дисертаціями

В Україні хочуть боротися з дипломами та дисертаціями на замовлення. Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендував Верховній Раді підтримати в першому читанні відповідний законопроект №5461.

Закон визнає передачу академічних творів (дисертації, наукової статті, підручника, посібника) для використання іншими особами порушенням академічної доброчесності.

Комітет вирішив включити документ до порядку денного 5 сесії Ради.

Проект дає законодавче визначення академічного твору. Порушенням академічної чесноти визнається передача академічного твору третій особі для подальшого використання ним як авторського.

“Проблема написання на замовлення таких академічних текстів як дисертації, наукові статті, дипломні роботи характерна не тільки для України, а й в цілому для світу. І багато держав рухаються в цьому напрямку, змінюючи законодавство.

Заборона на такі дії в законах у майже 20 штатах США”, – розповіла член освітнього комітету Юлія Гришина.

Голова комітету Сергій Бабак розповів, що в парламенті йде робота над законом про нормування всіх проявів академічної недоброчесності. Його парламент може розглянути вже восени.

“Я дуже хотів би, щоб ми назавжди унормували всі прояви академічної недоброчесності і відповідальність за них в окремому базовому законі. Зараз робоча група вже допрацьовує його. Сподіваюся, що ми у вересні зможемо його внести і восени виведемо його в зал”, – зазначив парламентарій.