У Раду проходять чотири партії, – опитування Центру Разумкова

ДУМКА 14, Червень 2021, 14:37 732
У Раду проходять чотири партії, – опитування Центру Разумкова

Якби найближчим часом відбулися вибори до Верховної Ради, то прохідний бар’єр змогли б подолати п’ять партій.

Про це йдеться у спільному опитуванні Фонду” Демократичні ініціативи ” імені Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова.

Згідно з даними дослідження, електоральні результати партій майже повністю дублюють відповідні результати їх керівників на президентських виборах.

Так, лідером є “Слуга народу” з 18% підтримки (28% тих, хто визначився і піде голосувати). Цей результат всього на 2% гірше, ніж результат президента Зеленського (20%).

За ” ЄС ” готові проголосувати 12,4% респондентів (18,6% тих, хто визначився і піде голосувати). Цей результат ідентичний результату Петра Порошенка.

В “ОПзЖ” – 10% підтримки (14,1% тих, хто визначився і прийде на виборчі дільниці). У Юрія Бойка зовсім на трохи менше, що може бути пов’язано з “троєвладием” всередині “ОПзЖ”.

Результат “Батьківщини” – 8,5% (12,6% тих, хто визначився і має намір голосувати).

Також виборчий бар’єр має шанси подолати “Сила і Честь” – 4,2% (6,2% тих, хто має намір проголосувати і визначився).

Інші партії не долають виборчий поріг.

Загальнонаціональне дослідження електоральних настроїв громадян України було проведено Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 14 по 19 травня 2021 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.