У РФ повне фіаско у наступі на Донбасі, – британський експерт

ДУМКА 16, Травень 2022, 20:38 1341
У РФ повне фіаско у наступі на Донбасі, – британський експерт

Британський військовий аналітик, професор Майкл Кларк, оцінив розвиток останніх подій в Україні. Наразі російська армія змінила тактику та намагається відкушувати територію Донбасу невеликими шматочками за рахунок інтенсивних атак.

Але для серйозного наступу їм потрібно перейти річку Сіверський Донець, заявив він в інтерв’ю Sky News.

За його словами, українська армія діяла досить ефективно, відтісняючи росіян на харківському напрямку до кордону РФ.

Водночас він не вважає такий відступ якоюсь великою поразкою, оскільки російське військове командування вирішило передислокувати свої сили ближче до південної частини України.

Наразі ЗСУ та російська армія знаходяться по обидва боки річки Сіверський Донець, кожна займає добре укріплені позиції.

За спостереженнями Кларка, росіяни перейшли на невеликі, але при цьому інтенсивні спроби захопити Сєвєродонецьк, оскількі всі попередні спроби були невдалими, а спроби взяти українських військових в оточення завершилися фіаско.

“Якщо дивитися на карту ширше, цей наступ починався як щось грандіозне — від Харкова до Маріуполя. Росіяни захотіли досягти дуже багато. Далі, мабуть, вони намагалися з’єднати свої сили — пройти від Ізюма до Донецька, так тривало до минулого тижня”, – пояснив експерт.

За словами Кларка, те, що відбувається за останні 24-36 годин, мабуть, говорить про те, що додаткові війська були перекинуті з Харкова та деяких інших окремих частин Бєлгорода для невеликих, але інтенсивних спроб наступу — від Сєвєродонецька до Світлодарська.

“Вони, по суті, намагаються відкушувати територію Донбасу невеликими шматочками за рахунок інтенсивних атак. Але поки вони не захопили Сєвєродонецьк. Російська армія форсувала річку, щоб взяти місто в оточення, ця спроба завершилася повним фіаско”, – пояснив він.