У “Слузі народу” 67 депутатів-мільйонерів отримують компенсацію за житло в Києві

ДУМКА 7, Червень 2021, 17:10 161
У “Слузі народу” 67 депутатів-мільйонерів отримують компенсацію за житло в Києві

На сьогодні в Україні 147 народних депутатів орендують житло за бюджетні кошти, з них 81 депутат має на своїх рахунках понад мільйон гривень. Найбільше серед таких орендарів-мільйонерів представників президентської фракції “Слуга народу” – 67 депутатів.

Про це повідомляє громадська організація»Комітет виборців України”. Вона проаналізувала декларації народних депутатів, які отримують бюджетну компенсацію для оренди житла або найму готельного номера.

Серед інших політичних сил теж є мільйонери, які отримують компенсацію від держави. Так, по 4 депутати-мільйонери, які орендують житло і отримують відшкодування, входять до складу груп «за майбутнє» і «Довіра», 2 депутати — позафракційні, 2 — члени «європейської солідарності», 1 — «Батьківщини», 1 — «опозиційна платформа — за життя».

Список найбагатших депутатів, які отримують бюджетні кошти на оренду житла, виглядає так:

  • Олег Воронько « “Слуга народу”, задекларував 129 млн грн;
  • Сергій Магера, позафракційний, 25,5 млн грн;
  • Остап Шипайшло « “Слуга народу”, 22,5 млн;
  • Олександр Трухін « “Слуга народу”, 20,9 млн;
  • Анатолій Урбанський, «за майбутнє”, 19,8 млн;
  • Олександр Пономарьов, ОПЗЖ, 19,3 млн;
  • Олег Мейдич « “Батьківщина”, 14 млн;
  • Валерій Лунченко, «Довіра”, 12,8 млн;
  • Степан Чернявський « “Слуга народу”, 11,5 млн;
  • Павло Павлиш « “Слуга народу”, 10,8 млн.

У “Комітеті виборців” вважають, що Верховній Раді варто відмовитися від практики виплати коштів для народних депутатів на оренду житла.

«Абсолютна більшість депутатів, які отримують такі кошти, могли б оплачувати наймання житла самостійно. Розмір заробітної плати народного депутата дозволяє оплачувати оренду квартири в Києві без допомоги коштів платників податків. Законодавчі норми про компенсацію депутатам коштів на найм житла є пережитком минулого, від якого слід відмовитися», — зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Чому взагалі депутати отримують ці компенсації?

Це передбачено законом»Про статус народного депутата України”. Згідно з ч. 1 ст.35 цього Закону кошти на оренду житла або наймання готельного номера передбачені у витратах на забезпечення діяльності парламенту.

Право на отримання таких коштів мають народні депутати, які не забезпечені житлом у Києві, тобто прописані не в столиці, а на відстані понад 30 км від кордонів Києва. Апарат Верховної Ради України щомісяця виділяє з бюджету кошти для компенсації оренди житла на підставі заяви та копії документа, до якого внесено відомості про місце проживання депутата. В середньому на найм житла народні депутати отримують 20 тисяч грн щомісяця.