У телеканалу НАШ можуть анулювати ліцензію

ДУМКА 19, Серпень 2021, 23:55 870
У телеканалу НАШ можуть анулювати ліцензію

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення хоче анулювання ліцензії телеканалу “НАШ”, що належить екс-нардепу Євгену Мураєву. Причиною цього став ефір з Петром Симоненком (лідер забороненої в Україні “Комуністичної партії України”).

Про це в четвер, 19 серпня, повідомила прес-служба регулятора.

Так, телеканал ” НАШ ” транслював ефір за участю екс-нардепа. В ході ефіру, як повідомляє регулятор, Симоненко “приховано закликав до розпалювання релігійної ворожнечі і ненависті”. Зокрема, він назвав парафіян УПЦ “розкольниками”, заявив про” громадянську війну на Донбасі”, владу назвав” неофашистами “і також висловився про”державну фашизацію”.

У Нацраді заявили, що в цьому ефірі “було безліч висловлювань, які нав’язуються світу пропагандою РФ”.

За трансляцію цього ефіру телеканал Мураєва отримає позов про анулювання ліцензії, а “Максі-ТВ”, який також транслював у себе цей виступ лідера забороненої в Україні Компартії, штраф у розмірі 100 тисяч гривень.

Крім того, у регулятора виникли питання до ефіру з Оленою Бондаренко, яка використовувала українофобську лексику і стверджувала про “мовне насильство над російськомовними” в Україні.

“Її висловлювання мають ознаки розпалювання національної ворожнечі по відношенню до громадян, які володіють і користуються українською мовою”, — заявили в Нацраді.

У зв’язку з цим в період з 6 по 17 вересня на телеканалах “НАШ” і “Максі-ТВ” пройдуть перевірки.