Україна може втратити безвіз,- ЦПК

consaidin 16, Вересень 2020, 10:19 96
Україна може втратити безвіз,- ЦПК

15 вересня комітет з питань правоохоронної діяльності проводив відбір кандидатів до конкурсної комісії з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Про це повідомляє Центр протидії корупції, передає “Думка”.

Зокрема, народні депутати віддали голоси за претендентів від партій “Слуга народу”, “ОПЗЖ”, “Довіра” і “За майбутнє”. Слід зазначити, що представлені кандидати не відповідають закону. 5 із 7 претендентів, яких відібрали члени комітету, вже були “провалені” у ВР.

“У кандидатів, обраних правоохоронним комітетом Ради, немає досвіду в антикорупційній сфері, а також вони не мають бездоганної ділової репутації, високих професійних і моральних якостей, громадського авторитету”, – пояснили в ЦПК.

Також, в ЦПК зауважили, що обрання “сумнівних кандидатів” являється порушенням безвізового режиму з ЄС і може призвести до його призупинення або навіть перегляду.

Нагадаємо, що голосування за кандидатів відбувається вже втретє. Минулого разу посол ЄС наголосив, що незалежність антикорупційних інститутів – це основний критерій для співпраці України та ЄС щодо безвізу і макро-фінансової допомоги.

Комітет відібрав таких кандидатів:

В’ячеслав Навроцький (“СН”);
Олексій Дрозд (“СН”);
Євген Соболь (“СН”);
Андрій Гуджал (“ОПЗЖ”);
Богдан Романюк (“Довіра”);
Катерина Коваль (“За майбутнє”);
Олена Бусол (“За майбутнє”).