Україна почне виробляти своїх бойових роботів

ДУМКА 11, Листопад 2021, 19:52 68
Україна почне виробляти своїх бойових роботів

Українські бойові роботи будуть призначатися для вогневої підтримки військових і розмінування, а також для виконуватимуть розвідувальні та логістичні завдання.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Укроборонпрому, передає “Думка“.

ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова, який входить до складу Концерну, ТОВ «Інноваційний холдинг Sikorsky Challenge і команда розробників проекту «Мобільні бойові роботи» підписали договір про співпрацю. Це стало першим кроком з реалізації п’яти інноваційних вітчизняних ідей для оборонної сфери.

Проєкти були відібрані серед фіналістів конкурсу стартапів Sikorsky Challenge-2021, створених українськими науковцями й винахідниками. Ці розробки пройшли попередній відбір, під час якого фахівці оцінювали їхню інноваційність, технологічну завершеність, можливість розгортання виробництва на потужностях «Меридіану» тощо.

Найпершим планують реалізувати проект «Мобільні бойові роботи». Безекіпажні наземні компактні машини, які мають намір продукувати на підприємстві Концерну, призначено для виконання логістичних, розвідувальних і бойових завдань, зокрема вогньової підтримки та розмінування.

Холдинг Sikorsky Challenge забезпечить маркетинговий супровід, а завод Укроборонпрому – серійне виробництво.

«Це має стати ще одним вдалим прикладом співпраці між наукою та виробництвом, – розповідає директор з розвитку ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова Ольга Руденко. – Наш завод готовий до таких викликів і наш пріоритет на сьогодні – налагодження виробництва бойових мобільних роботів, які можуть стати зброєю майбутнього, значно підсилити обороноздатність нашої держави та дати потужний імпульс для подальшого розвитку інноваційних сфер економіки».

Ольга Руденко додає, що інші чотири проекти, реалізацію яких планують розпочати згодом, стосуються протидії ворожим БПЛА, розмінування територій за допомогою дронів, мережевих технологій інтелектуального відеомоніторингу повітряного простору у видимому та інфрачервоному діапазонах частот і високоточного наведення засобів ураження повітряних об’єктів, а також створення економічного електродвигуна.