Україна в десятці «піратських» країн світу

ДУМКА 9, Травень 2020, 16:41 53
Україна в десятці «піратських» країн світу

29 квітня Офіс торгового представника США (USTR) випустив черговий річний Спеціальний звіт 301 (Special 301 Report), в якому подано огляд про стан порушення авторських прав у країнах світу, а також звіт про найбільші онлайн і офлайн точки розповсюдження «піратського» контенту, порушення прав на торговельні марки та контрафакту.

І вже традиційно, Україна зайняла місце серед 10 країн, де найгірше в світі йдуть справи з охороною авторських прав. Крім нас, у цьому «почесному» списку Алжир, Аргентина, Венесуела, Індія, Індонезія, Китай, Росія, Саудівська Аравія і Чилі.

США продовжують відзначати, що Україна недостатньо бореться і не впроваджує ефективних інструментів для блокування поширення авторського контенту в онлайн і на фізичних носіях інформації.

Окремо підкреслюється, що державні органи та підприємства активно використовують «піратський» софт — тому Україна не робить достатніх зусиль навіть на рівні, де держава не залежить ні від кого.

Ще одна основна проблема — система організації колективного управління авторськими і суміжними правами в Україні. Незважаючи на прогрес завдяки ухваленому в 2018 році профільному закону, система ще досі далека від задовільних показників.

У ще одному документі USTR — Review of Notorious Markets for Counterfeiting and Piracy — за підсумками 2019 року були «відзначені» і найбільші 38 веб-сайтів і 34 ринки в світі за обсягами поширення «піратського» контенту та контрафактних товарів.

Одеський ринок 7-й кілометр і харківський Барабашово стали в один ряд із всесвітньо відомим стамбульським Гранд-базаром як одні з найбільших локацій продажу контрафактних (підроблених) товарів.