Українська мова стала домінувати серед користувачів інтернету

ДУМКА 4, Червень 2021, 07:55 147
Українська мова стала домінувати серед користувачів інтернету

Починаючи з 2019 року в українському сегменті мережі Інтерент почали домінувати україномовні запити на поздоровлення з днем народження.

Про це свідчать дані дослідження сайту привітань Moonzori на основі даних Google Trends періодом з червня 2015 по червень 2021 року.

Для дослідження було відібрано один інформаційний високочастотний запит двома мовами, по якому люди найчастіше шукають в Google слова привітання. Ним є запит: “Привітання з Днем народження”, а також “Поздравления с Днем рождения”.

Аналізуючи отримані дані двох ключових фраз по роках, починаючи з середини 2015-го, завершуючи серединою 2021 роком, на графіках видно, що на території України до 2018 року домінував запит російською мовою (червоний графік). Проте ситуація у 2018 почала змінюватися. В деяких тижнях місяця запити “Привітання з Днем народження” почали з невеликим відривом домінувати над аналогічним запитом російською мовою.

Українська мова стала домінувати серед користувачів інтернету

У 2019 році шкала співвідношення саме українських запитів почала лідирувати. А 2020 рік став домінантним, серед українських пошукових запитів. Станом на перше півріччя 2021 року ситуація продовжує змінюватися на користь пошуку українською мовою за вище зазначеними словосполученнями.