Український мандрівник-екстремал пішки здолав 1 180 кілометрів за два місяці й п’ять днів

Галинка Антонюк 20, Квітень 2021, 19:50 40

Український мандрівник-екстремал, 63-річний Сергій Гордієнко пішки здолав 1 180 кілометрів за два місяці й п’ять днів. Його похід маршрутом Дніпро – Київ – Дніпро завершився, розповів сам Сергій Гордієнко.

Мандрівник приурочив свій похід до 25-річчя української антарктичної станції імені Вернадського, де в першій українській арктичній експедиції Гордієнко був інструктором з техніки виживання у високих широтах.

Як розповів подорожувальник, на шляху він зупинявся в різних населених пунктах, де зустрічався з громадськістю, журналістами, студентами, зокрема в Переяславі, Кременчуці, Кобеляках, Ржищеві, й розповідав про антарктичну експедицію. Ночувати часто доводилося на відкритому просторі.

Читати також: Чим годують туристів у Чорнобилі

«Не можна сказати, що було дуже складно, але не дуже комфортним був постійний холодний вітер. Він не дозволяв роздягнутися, доводилося йти весь час у штормовці. Холодні ночі – із заморозками, з морозами – практично до кінця експедиції. Відзначив я і те, що побільшало вовків, а також напівдиких собак, котів»», – розповів Гордієнко.

За його словами, у своїх експедиціях, зокрема, й у цьому поході, він пересувається без використання автотехнічних засобів. Мандрівник взяв з собою лише візок-колісницю, який називає Травеліною. На ній він перевозив близько 50 кілограмів вантажу: харчі, спорядження.

«Головна моя тема – вільне пересування архаїчним шляхом. На сьогодні люди переміщаються транспортними засобами дуже швидко, не відбувається адаптації організму. Оскільки я проходжу великі відстані, користуюся тільки природними варіантами пересування, і інформація, яку я отримую в оперативному просторі, більш точна й насичена у порівнянні з тими людьми, які проїздять такі ж відстані. Це і візуальна інформація, і спілкування з людьми», – сказав Сергій Гордієнко.

Одна з цілей цього походу – тримати себе у формі в умовах пандемії, сказав Гордієнко. Невдовзі екстремал планує навколосвітню подорож океанами на каяку.

Сергій Гордієнко – професійний мандрівник, фахівець із екстремального одиночного виживання. 2013 року він завершив дворічну одиночну експедицію «Східна Європа: Азов – басейн Північного Льодовитого океану – Азов», під час якої здолав майже 7 тисяч кілометрів.

Гордієнко двічі досягав Північного полюса й першим в історії України встановив там державний прапор. На його рахунку участь у великій кількості знакових експедицій та подорожей. Зокрема, у 1996–1997 роках він був одним з учасників Першої наукової української експедиції до Антарктиди, а в 2013 році самотужки здійснив трансчорноморський автономний перехід на човні типу каяк.

Джерело