Українців штрафуватимуть за збір ягід і грибів без дозволу, – Уряд

ДУМКА 29, Грудень 2021, 10:00 102
Українців штрафуватимуть за збір ягід і грибів без дозволу, – Уряд

Кабмін збільшив розмір штрафів за заподіяну шкоду природно-заповідному фонду. Рішення було прийнято на засіданні уряду 23 грудня, повідомляється на сайті Кабінету Міністрів.

У Кабміні пояснили, що попередня редакція постанови потребувала змін, адже розмір збитків, що нараховуються, не відповідав обсягу реально завданих збитків і не давав можливість для його ліквідації.

Так, наприклад, за один зрізаний без ліцензії гриб встановлено штраф у 75 гривень. А ось за незаконну рубку або пошкодження в степовій зоні штраф складе від 257 гривень до 18,3 тисяч гривень, залежно від діаметра дерева.

Водночас, у Міністерстві захисту навколишнього середовища та природних ресурсів пояснили, що документом не встановлюється жодних нових обмежень чи заборон щодо використання природних ресурсів.

“Тому в межах національних природних парків та біосферних заповідників і надалі можна збирати гриби та ягоди. Якщо звичайно, ви робите це для власних потреб, а не займаєтеся промислом (в такому випадку законодавством передбачено отримання відповідного дозволу, що також не є нововведенням). Виняток, як і раніше, де забороняється збирати гриби, зривати рослини або проводити будь-які інші дії, становлять території суворого охоронюваних зон. Вони визначені Проектами організації територій відповідних установ природно-заповідного фонду. Такі зони створюються спеціально для збереження червонокнижних тварин і рослин. Як і до цього, перебування сторонніх людей тут заборонено. Є відповідні таблички з попередженням. Та й служба охорони повідомляє відвідувачам про існуючі обмеження. Тому випадково помилитися і назбирати заборонене через незнання в таких зонах неможливо”,-пояснили в Мінекології.

Також у Міністерстві навели приклади деяких старих і нових штрафів.