Україну накриє спека до +39

ДУМКА 14, Липень 2021, 05:44 2757
Україну накриє спека до +39

В Україну йде сильна спека. На найближчий тиждень погода обіцяє температурний рекорд на рівні до + 39 градусів. Найбільш непростими будуть дні з 15 по 18 липня. Повернення до більш-менш комфортних + 30 градусів можна очікувати не раніше 20 липня.

Про це розповіла начальник відділу агрометеорології Українського Гідрометцентру Тетяна Адаменко.

Спека в Україну прийшла з Росії
“Зараз погоду в Україні формує висотний антициклон. Його центр знаходиться в Росії. Але це величезне утворення, яке впливає на погоду більшої частини території”, – повідомила синоптик.

За її оцінками, руйнування цього антициклону можна очікувати не раніше 20-21 липня, тобто максимальні температурні показники на межі рекорду будуть спостерігатися не менше тижня. Потім, нарешті, спека спаде.

“Чи будуть дощі? Це проблематично, але температура спаде, як мінімум, градусів на 5. До +30 градусів”, – пообіцяла вона.

Друга половина поточного тижня може стати найспекотнішою цього літа. “З 15 по 18 липня буде взагалі жесть, вище +35 градусів. + 37, а де + 37, там і +39 градусів”, – попередила Адаменко.

За її словами, найближчими днями на заході України буде трохи прохолодніше, оскільки “російський” антициклон не дістає до цієї території країни. Можливі навіть невеликі дощі.

“Але це літні дощі, і не зрозуміло, скільки їх випаде. В одному місці може випасти майже нічого, а в іншому – місячна норма”, – зауважила синоптик. Тим не менш, “високий температурний фон буде пом’якшений”.

У той же час” зустріч ” антициклону і Західного фронту загрожує погодними явищами на межі екстремальних. “В принципі, дощі-це добре, але зустріч області високого атмосферного тиску і атмосферного фронту з низьким тиском завжди чревата грозами, градом. Наприклад, 11 липня в Карпатах випав град”, – пояснила вона.

Але до четверга, 15 липня, “знову все розкочегариться”. Спека стоятиме, поки не зруйнується “Російський” антициклон. Синоптики очікують цю подію в районі 20-21 липня, тоді температури повернуться до звичних липневих позначок +30 градусів.
За оцінками синоптика, в Україні слід розраховувати на хороший урожай: “перш за все, раннього зерна – озима пшениця, озиме жито, озимий ячмінь і навіть Ріпак. Очікується непоганий урожай ярого ячменю”.

“Хвиля тепла, яка накрила Україну, припала вже на той період, коли урожай дозрів. Тепер головне-його зібрати, а умови для збору при таких температурах ідеальні. При зборі головне, щоб не було дощу”, – пояснила вона.

У той же час спека під +40 градусів і відсутність дощів можуть становити загрозу для врожаю пізніх культур – кукурудзи, соняшнику, сої, додала Адаменко.

За словами синоптика, поки погіршення не настало і вологи, накопиченої в грунті за рахунок сильних дощів в травні і початку червня, достатньо. “Посуху ми поки не фіксуємо в жодному районі. Але вже в наступну декаду ми можемо говорити про розвиток ґрунтової посухи в певних регіонах”, – зауважила вона.

Адаменко сказала, що вкрай негативний вплив на рослини надає той факт, що вночі температура практично не знижується.

“Саме мерзенне, це не те, що вдень +35…+37 градусів, а що вночі +28 градусів. Якщо існує різниця між денними і нічними температурами, то у рослин є шанс відновити водний баланс. Коли немає великої різниці між днем і вночі, це вже загрожує незворотними процесами – в’янення і так далі”, – пояснила вона.

Проте, за словами синоптика, поки рано говорити про те, що небезпека для врожаю є реальною. У Гідрометцентрі продовжують стежити за розвитком погодної ситуації в Україні.