Умер последний внук Ивана Франко Роланд

ДУМКА 12, Серпень 2021, 08:58 378
Умер последний внук Ивана Франко Роланд

11 серпня на 90-му році життя помер останній онук видатного українського прозаїка, поета, публіциста й політика Івана Франка — Роланд Франко, який популяризував спадщину свого діда.

Про це повідомили у Міжнародному фонді Івана Франка. Роланд був його засновником і головою правління.

Там зазначили, що прощання з Роландом Франком відбудеться у п’ятницю, 13 серпня, у Києві. З 12:00 до 13:30 пройде церемонія прощання у приміщенні Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка (бульвар Тараса Шевченка, 14). О 14:00 відбудеться заупокійна панахида в церкві Святого Миколая Мирлікійського на Аскольдовій Могилі (Паркова дорога, 1). А о 15:00 його поховають на Байковому кладовищі у столиці.

Ким був Роланд Франко?

Він народився в 1932 році у Львові. Став ученим-інженером. Понад 30 років життя присвятив роботі в Київському інституті автоматики, де захистив кандидатську і пройшов шлях від наукового співробітника до заступника генерального директора.

Працював також дипломатом, був громадським діячем та популяризував творчість Івана Франка.

У 1993-1996 роках Роланд Франко перебував на дипломатичній службі, був радником з питань науки в посольстві України у Великій Британії. Саме він у 1996 році клопотав про те, щоб Велика Британія передала Україні науково-дослідну станцію «Фарадей» (нині станція «Академік Вернадський») в Антарктиці.

Роланд Франко — останній з роду, хто носив прізвище свого діда, оскільки у трьох синів Франка (Петра, Андрія й Тараса) народився лише один хлопчик — Роланд. Решта — дівчата.