В Раді знайшли альтернативу законопроекту про “дематюкацію мови”

Ігор Богун 10, Липень 2019, 11:44 103
В Раді знайшли альтернативу законопроекту про “дематюкацію мови”

На черговому засіданні Верховної Ради, нардеп від БПП Ольга Червакова подала законопроект, який може стати альтернативою проекту Ольги Богомолець про “дематюкацію мови”.

В Раді знайшли альтернативу законопроекту про “дематюкацію мови”

У поданому документі пропонується внести певні корективи, що дозволять вживати лайливі слова у деяких випадках, наприклад виконуючи відому пісню харківських ультрас про президента РФ Володимира Путіна.

«Війна на Донбасі, анексія Криму, тисячі загиблих, повільні темпи реформ змушують людей шукати нових і нових форм, щоб висловити біль, печаль, відчай і розпач, крайню бентегу та погбилблену стурбованність. Одним із проявів такого народного креативу стала широко відома пісня футбольних фанатів, в якій містилася коротка оцінка дій керівництва країни-агресора після анексії Криму і початку війни на Донбасі», — йдеться в додатку.

Також нардеп запропонувала дозволити людині використовувати ненормативну лексику, якщо наприклад вона вдарила себе молотком по пальцю, або щоб виразити інші сильні емоції, коли це нікого не ображає.

Червакова нагадує, що будь-які ненормативні висловлювання, які використані, щоб образити, принизити честь та гідність людини вважаються дрібним хуліганством. А, отже, не можна карати за матюки при «оцінці політичної ситуації, неналежної роботи правоохоронної і судової системи, дій країни-агресора, надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру та побутових травм».

Нагадаємо, народний депутат від БПП Ольга Богомолець зареєструвала у Верховній Раді законопроект про очищенні української мови від матюків.