В Україні почали тестування нового танкового кулемета

ДУМКА 28, Травень 2021, 06:38 94
В Україні почали тестування нового танкового кулемета

ПАТ “Завод” Маяк ” розпочинає практичну серію тестів оновленої версії радянського кулемета НСВТ, власного виробництва, з поліпшеними характеристиками точності.

Як повідомив Defense Express головний конструктор заводу “Маяк” Олександр Гордєєв, український КТ-12,7 буде не тільки спроектований за західними стандартами, але і матиме розроблену на підприємстві систему, яка дозволить значно поліпшити влучність стрільби цього кулемета.

Нагадаємо, перші зразки КТ-12,7 (український аналог великокаліберного кулемета НСВТ) були представлені на початку 2021 року. На відміну від старого зразка, який вироблявся в СРСР, модель виробництва ПАТ “Завод” Маяк ” створена за сучасними західними стандартами в партнерстві з компаніями Bartlein Barrels Inc. (США) – яка є виробником так званих «бланків» ствола і ARS Ballistics (Великобританія), яка займалася оснащенням.

Крім танкової версії, яка, до слова, повинна бути надалі встановлена на оновлену версію танка БМ «Оплот», на ПАТ «Завод «Маяк» також працюють і над дефіцитним піхотним варіантом кулемета — КМ-12,7 (аналог радянського НСВ 12,7) . Його випробування (за планом також оснащеного спецмеханізмами для збільшення точності) орієнтовно почнуться в серпні 2021 року.

Паралельно будуть проходити і тести серійних версій кулемета КТ – 7,62 (для бронетехніки) і КМ-7,62 (піхотний варіант) над поліпшенням точності яких теж збираються попрацювати.

Головний конструктор “Маяка” Олександр Гордєєв впевнений, що після необхідних випробувань пропоновані рішення дозволять зробити кращі версії кулеметів такого калібру в світі за показниками точності стрільби, до того ж вони будуть значно перевершувати аналоги по мінімізації витрат боєкомплекту і як наслідок матимуть більший ресурс використання.