В Україні прогнозують холодну зиму з раннім снігом

ДУМКА 20, Вересень 2021, 07:36 1862
В Україні прогнозують холодну зиму з раннім снігом

Незважаючи на глобальні зміни клімату і часткове зміщення зміни пір року, зими в Україні з часом не зникнуть. А погода взимку-2021-22 може відрізнятися перепадами температури повітря.

Також українців чекає холодна погода в грудні, січні та лютому.

Про це розповіла Вазіра Мартазінова, завідуюча відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН (Укргмі)..

Вона заперечила висловлюванням народних синоптиків, що через кілька десятків років у нас може більше не бути зим.

“Це не так. Зима нікуди не дінеться. Ми не в Антарктиді живемо. Холодні зими в Україні будуть навіть в умовах глобального потепління. Зміна пір року вона не скасує”, – уточнила кліматолог.

За її словами, зиму визначає положення Землі щодо Сонця. І навіть якщо сезони можуть ставати нестійкими і змінюватися, вони все одно залишаються.

Мартазінова підкреслила, що минула зима в Україні була морозною і сніжною. Зокрема, сильні снігопади спостерігалися в лютому, а температура повітря іноді опускалася до -20 °С.

Кліматолог додала, що в найближчу і в наступні зими українці теж зіткнуться з великими перепадами температур, сильними морозами.

Взимку в Україні очікуються значні перепади температур

“Наукове світове співтовариство розглядає в основному вплив забруднення атмосфери на зміну клімату. Але є ще й інші фактори, які протягом всієї історії Землі надають набагато більший вплив, ніж людська діяльність”, – пояснила Мартазінова.