В Україні зменшать кількість вихідних та святкових днів

ДУМКА 23, Вересень 2021, 02:05 3439
В Україні зменшать кількість вихідних та святкових днів

Український Мінкульт має намір скоротити кількість святкових днів у країні. Зокрема, планується скасування додаткових вихідних з нагоди 8 березня та інших “радянських” свят.

Міністерство культури та інформаційної політики України підготувало новий проект закону, яким пропонується відмовитися від додаткових вихідних на деякі свята, грунтуючись на європейських традиціях.

У Мінкульті уточнили, що скасовувати святкування 8 березня і 1 травня в Україні не збираються, а лише хочуть скасувати перенесення святкових днів, якщо вони випадають на вихідні. Наприклад, у 2022 році День трудящих випадає на неділю 1 травня, у відомстві пропонують не давати українцям додатковий вихідний у понеділок, 2 травня.

“Спираючись на загальноєвропейську традицію, МКІП пропонує скасувати норму про додатковий вихідний, якщо окремі свята припадають на суботу або неділю”, – повідомили в Мінкульті.

Винятком стануть тільки новий рік і великі релігійні свята – Різдво Христове (католицьке і православне, 25 грудня і 7 січня), Великдень і День Святої Трійці. У цих випадках автори законопроекту рекомендують зберегти традицію перенесення вихідного дня на будній, якщо дата святкування випала на суботу або неділю.