Ведуча “UA: Перший” заявила, що ОП тисне на журналістів, вимагаючи запрошувати на ефіри “слуг”

ДУМКА 20, Жовтень 2021, 08:38 809
Ведуча “UA: Перший” заявила, що ОП тисне на журналістів, вимагаючи запрошувати на ефіри “слуг”

ОП висуває журналістам умови і ставить ультиматуми про присутність “слуг народу” в ефірі.

Про це пише у Фейсбуці ведуча ток-шоу” Зворотний відлік “на телеканалі” UA:Перший ” Мирослава Барчук.

“Наприклад, в минулий понеділок був ультиматум №1: на тему енергетичної безпеки в ефірі “зворотного відліку” будуть присутні або двоє “слуг” (обидва не експертні), або жодного. Ми вирішили ультиматумів не приймати і запросили Людмилу Буймістер, яка вже не підкорялася вказівкам ОП”, – написала вона.

Другий ультиматум, за словами Барчук, був висунутий на цьому тижні:” “Слуги” (двоє) прийдуть на ефір тільки за умови, якщо редакція відмовить раніше запрошеному Гео Леросу. Звичайно, ми сприйняли це як тиск. Ми відмовилися виконувати ультиматум, представники монобільшості не прийшли.

Сьогодні вранці отримали від людей Єрмака звинувачення, що у нас на ефірі не було представників монобільшості, і що це “недотримання журналістських стандартів””, – пише журналістка.

Барчук зазначила, що ВП “давно і жорстко” контролює присутність “слуг” в ефірах, а кандидатів на те, щоб з’явитися в студії, узгоджуються з контактною особою радника керівника офісу Президента Михайла Подоляка. У коментарях вона уточнила, що мова йде про Рену Назарову – дружину екс-нардепа Юрія Збитнєва.

“Мені здається, нам не варто пропускати цих сигналів, пробних куль, які кидає нам влада. Я в професії давно, прекрасно пам’ятаю, як все починалося в 2010 р., коли спочатку Ганна Герман визначала гостей на каналах, потім ведучих цих каналів, потім просто забирали ліцензії у опозиційних телеканалів, а потім сталася катастрофа”, – пише Барчук.

Вона закликає колег-журналістів не піддаватися тиску і говорити про спроби шантажу з боку влади вголос.

Ведуча “UA: Перший” заявила, що ОП тисне на журналістів, вимагаючи запрошувати на ефіри “слуг”