Вибираємо та оцінюємо квартиру для літніх батьків — що потрібно врахувати

ДУМКА 27, Липень 2020, 09:45 103
Вибираємо та оцінюємо квартиру для літніх батьків — що потрібно врахувати

Отже, в силу тих чи інших обставин ваші батьки (або будь-які інші літні родичі) збираються придбати нову квартиру. А Ви, відповідно-їм у цьому допомогти. Що необхідно врахувати при такій важливій покупці? Як оцінити сильні та слабкі сторони квартири?

Перш за все, слід пам’ятати, що літні люди, швидше за все, віддадуть перевагу осісти на новому місці «всерйоз і надовго». Прямо скажемо, до кінця своїх днів. Це і зрозуміло-кому захочеться на старості років пережити більш, ніж один переїзд, який, як відомо, дорівнює двом пожежам? Так що до вибору житла для літніх людей варто підійти дуже ґрунтовно.

Ось п’ять важливих моментів, на які слід звернути увагу при покупці житла немолодим людям.

1. Купуйте житло батькам неподалік від свого.

Це буде вельми до речі, якщо ви, наприклад, плануєте частенько «підкидати» батькам онуків. Крім того, на жаль, в літньому віці люди стають менш активні, ніж в молодості, починають хворіти, а часом навіть не можуть самостійно вийти з дому. Найчастіше хтось із батьків і зовсім залишається один і дуже потребує спілкування зі своїми рідними. Загалом, потреба наших батьків в нас, їхніх дітей, з роками безсумнівно зростає. Живучи поблизу один від одного, ви будете мати можливість частіше спілкуватися, а в разі чого, зможете швидко прийти на допомогу.

Вибираємо та оцінюємо квартиру для літніх батьків — що потрібно врахувати

2. Правильно вибирайте поверх.

Якщо в будинку немає ліфта, не варто купувати квартиру батькам вище двох-трьох нижніх поверхів. Адже не секрет, що літнім людям буває дуже нелегко підніматися по сходах. Якщо ж ліфт є, то поверх можна взяти і вище. Правда, ліфт ліфту ворожнечу. Одна справа сучасний ліфт в новому будинку і зовсім інше-допотопний Старий ліфт, що має звичай ламатися і застрявати. Навряд чи ви захочете, щоб ваші немолоді і не дуже здорові батьки щодня ризикували застрягти в старому ліфті. А що якщо їм там стане погано? Так що буде незайвим добре обміркувати і це питання.

3. Вибирайте квартиру з балконом.

Наявність балкона (або лоджії) — теж важливий момент. Людям похилого віку не завжди буває просто вийти погуляти, а свіже повітря потрібне всім. Буває, що посиденьки на балконі — єдиний для літньої людини спосіб «прогулятися». Крім того, багато бабусь люблять розводити на балконі рослинність, вирощувати розсаду. Та й, нарешті, балкон-це додатковий простір для зберігання якихось великогабаритних речей, для просушування білизни. Так що цей пункт теж має сенс занести в список вимог до нового житла батьків.

Вибираємо та оцінюємо квартиру для літніх батьків — що потрібно врахувати

4. Приділіть увагу питанню метражу квартири.

Купуючи квартиру пенсіонерам, важливо також продумати питання її метражу. Питання це не пусте, адже щомісячна оплата комунальних послуг нерідко “з’їдає” істотну частину пенсії, а сума комунальних платежів, як відомо, залежить в тому числі і від площі квартири.

Тому, якщо ваші батьки — не «Рокфеллери», потрібно добре подумати, якого метражу квартира була б одночасно не дуже тісною і в той же час не дуже обтяжливою в плані комунальних платежів. І знову-таки тут виявляється актуальним балкон (або лоджія), за опалення, утримання та ремонт якого платити керуючої компанії не буде потрібно.

5. Вибирайте район з розвиненою інфраструктурою.

Ще один дуже важливий момент при покупці квартири літнім людям-це розвинена інфраструктура району. Якщо молоді можуть дозволити собі жити в “перспективному” новому районі, в якому «скоро все буде», то літні чекати не можуть, їм потрібно все «тут і зараз». Як мінімум, в пішій доступності від будинку повинні обов’язково бути поліклініка, аптека, продуктовий магазин, Пошта і Ощадбанк. Важливим буде також хороше транспортне сполучення району.

Допоможіть вашим батькам зробити правильний вибір і нехай їхнє життя на новому місці буде комфортним і радісним!