Вступ до НАТО підтримує 67,8% українців, в ЄС – 75,7%, – опитування

ДУМКА 24, Грудень 2021, 10:32 654
Вступ до НАТО підтримує 67,8% українців, в ЄС – 75,7%, – опитування

39,2% громадян вважають, що прийняття вимоги Володимира Путіна не приймати Україну в НАТО послабить безпеку України, 29,7% вважають, що прийняття такої вимоги послабить агресивність Кремля.

Про це йдеться в дослідженні КМІС.

“Переважна більшість респондентів у разі проведення референдуму підтримала б вступ України і в ЄС, і в НАТО. У разі референдуму щодо вступу в ЄС 67,1% серед усіх респондентів проголосували б “за”, 21,6% – “проти”. Решта респондентів не голосували б або не визначилися з вибором (зазвичай обидві ці категорії респондентів в результаті не беруть участь в референдумах). Таким чином, серед тих, хто взяв би участь у референдумі, 75,7% підтримали б вступ до ЄС”, – йдеться в дослідженні.

“У разі референдуму щодо вступу в НАТО 59,2% серед усіх респондентів проголосували б “за”, 28,1% – “проти”. Таким чином, серед тих, хто взяв би участь у референдумі, 67,8% підтримали б вступ до НАТО”, – зазначили автори дослідження.

“Серед жителів Заходу / Центру переважна більшість підтримують і вступ до ЄС, і вступ до НАТО. На Півдні / Сході підтримка євроатлантичної інтеграції нижча. У той же час, у разі вступу в ЄС більшість на референдумі підтримали б таке рішення, а в разі вступу в НАТО голоси ” за ” і “проти” розділилися б практично порівну”, – наголошується в дослідженні

“39,2% респондентів вважають, що прийняття вимоги в.Путіна не приймати Україну в НАТО послабить безпеку України, оскільки тільки розпалить агресивність в. Путіна щодо України. Вважають, що прийняття такої вимоги посилить безпеку України, тому що послабить агресивність в.Путіна щодо України – 29,7%. Ще 31,1% респондентів не визначилися зі своєю думкою”, – додали автори дослідження.