Вступ у ВНЗ Польщі: запитання та відповіді

ДУМКА 13, Березень 2020, 18:40 55
Вступ у ВНЗ Польщі: запитання та відповіді

Топ-10 актуальних запитань про вступ та навчання в Польщі. Ціни на навчання. Можливість безкоштовної освіти в Польщі. Тривалість навчання. Умови вступу для українців. Отримання європейського диплому.

Ми обрали 10 запитань, які найчастіше задають абітурієнти та їх батьки. Якщо ж ви хочете більш детально дізнатися про навчання в Польщі – заходьте на сайт proekt-obk.com: тут ви знайдете відповіді абсолютно на всі питання, які стосуються:

  • цін у всіх університетах на всіх спеціальностях;
  • документів для вступу;
  • інформації про усі польськи вузи;
  • проживання;
  • детальної інформації щодо вступу.

Що ж, давайте розглянемо топ-10 запитань та дамо на них короткі відповіді.

1. Скільки триває навчання?

Все залежить від того, куди ви вступаєте. Якщо на бакалаврат – то тут вчаться 3-,5 роки, залежно від спеціальності. Зокрема, 3 роки вчаться на гуманітарних спеціальностях, 3,5 – на технічних. Якщо ви плануєте вступати на магістратуру, то тут вчаться відповідно 1,5 роки на технічних напрямках і 2 роки – на гуманітарних. Загалом на більшості спеціальностей вчаться 5 років. Медики вчаться довше.

2. Чи потрібно здавати вступні іспити?

У більшості випадків – ні. Якщо ви вступаєте на платну форму, то іспити здавати не треба. Також від вас не будуть вимагати балів ЗНО та середньої оцінки в атестаті.

Є виключення. Так, для медичних та більшості творчих спеціальностей проводяться вступні екзамени. Також потрібно здавати іспити тим абітурієнтам, які мають карту поляка та претендують на безкоштовну освіту. Тоді потрібно складати екзамени разом з польськими абітурієнтами.

3. Як отримати безкоштовну освіту?

Така змога є у тих абітурієнтів, які будуть вступати в університети Польщі з картою поляка. Щоб отримати безкоштовну освіту, потрібно успішно скласти екзамени на рівні з поляками. Часто польські ВНЗ пропонують знижки студентам з картою поляка. Чи є якийсь інший варіант?

Так, є. Якщо ви візьмете участь у стипендіальній або грантовій програмі та переможете, то отримаєте можливість певний період вчитися безкоштовно. Серед таких програм – Erasmus Mundus Scholarships, International Visegrad Fund, Teraz Wroclaw та інші.

4. Скільки коштує освіта?

Це буде залежати від університету та спеціальності. Мінімальна річна вартість – 800 євро. Якщо ж ви хочете обрати престижний університет, то розраховуйте на ціну 1,5-2 тис. євро. Є й вищі ціни – 3-4 тис. євро. Найдорожче вчитися на медичних спеціальностях, проте такі спеціалісти високо цінуються в ЄС.

5. Як вступити у ВНЗ Польщі?

Українцям потрібно подати до обраного польського університету пакет документів. Основний з документів – свідоцтво про повну середню освіту. Також потрібно надати підтвердження того, що абітурієнт знає польську мову. Зазвичай вузи просять надати сертифікат рівня B1 або B2. Весь список документів ви можете знайти на сайті обраного закладу освіти.

6. Чи можна обирати мову навчання в Польщі?

Так, у більшості ВНЗ – можна. Зазвичай можна обрати польську або англійську мову. Англомовна освіта буде дещо дорожчою. Ціни на освіту в Польщі англійською мовою будуть залежати від ВНЗ.

7. Який документ отримує випускник польського ВНЗ?

Завдяки навчанню в Польщі випускники отримують європейські дипломи. Що вони дають? Змогу працевлаштуватися як в Україні, так і убудь-якій з країн ЄС. З таким дипломом набагато легше знайти цікаву роботу за фахом.

8. Коли починається навчальний рік?

З 1 жовтня. Так, тут є відмінність від України: у нас студенти йдуть вчитися з 1 вересня, а у Польщі – з 1 жовтня. Але це великий плюс, адже у вас буде більше часу для отримання студентської візи. Нагадаємо, розгляд візової анкети може тривати до 60-ти робочих днів. Тому варто якомога швидше подавати документи на візу.

9. Де можна оселитися?

Основних варіантів 3:

  • університетський гуртожиток;
  • приватний гуртожиток;
  • оренда квартири.

Найвигідніші ціни – в університетських гуртожитках. Тому уже при обранні університету обов’язково уточнюйте, чи є при ньому гуртожитки і як туди поселитися.

10. Чи можна студентам підробляти?

Так, можна. У вільний час поза навчанням можна підробляти. Часто студенти працюють в закладах громадського харчування (кафе, ресторанах), хостелах та готелях, кол-центрах. Хороший варіант – оплачуване стажування за фахом – це можливість заробити гроші та вдосконалити свої знання, отримати практичну підготовку.