Як у Києві пройшов марш трансгендерів

ДУМКА 23, Травень 2021, 01:55 660
Як у Києві пройшов марш трансгендерів

Цього року Транс-Марш пов’язаний з 25 травня 2019 року, коли Всесвітня організація охорони здоров’я виключила 11 діагнозів, пов’язаних з трансгендерністю, з категорії психічних захворювань.

Відносно спокійно і без серйозних зіткнень пройшов у суботу, 22 травня, в Києві марш на підтримку трансгендерів.

ХОДА відбулася з нагоди другої річниці затвердження Міжнародної класифікації хвороб щодо перегляду 11 розладів Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Учасники Транс-маршу пройшли від Михайлівської до Поштової площі в оточенні правоохоронців, які охороняли безпеку активістів. Своєю акцією організатори хотіли привернути увагу української влади до проблем трансгендерів.

Як повідомляє Українська правда, у заході, організованому громадськими організаціями ” КиївПрайд “і” Когорта”, взяли участь близько 150 осіб. За громадським порядком стежили понад 400 представників поліції, Нацгвардії, патрульної поліції, поліції діалогу. Також там присутні загін швидкого реагування та громадські спостерігачі.

Крім того, на Михайлівській площі зібралися близько 200 противників маршу, серед яких,

зокрема, представники праворадикальної організації “традиції і порядок”.

Також учасники заходу вимагали оновлення чинного клінічного протоколу та процедури юридичного визнання гендеру відповідно до неї, зокрема, врегулювання можливості переходу для небінарних людей.

Крім цього, в ході маршу були чутні вимоги посилити заходи, які “сприятимуть кращій обізнаності про трансгендерність та її прояви в українському суспільстві”.

Поруч з Транс-маршем на Михайлівській площі проходила інша акція, яку провели представники організації” традиція і порядок”, але серйозних сутичок не було. Правоохоронці спрацювали оперативно і затримали одного противника маршу, який намагався підійти до активістів.