Як змінилися правоохоронні органи та бориспільський суд за останні 4 роки реформ

ДУМКА 13, Травень 2020, 14:12 49
Як змінилися правоохоронні органи та бориспільський суд за останні 4 роки реформ

Коли потрібно розірвати шлюб, стягнути борг чи заподіяну шкоду, варто звернутись за рішенням до феміди. Всі справи у місті розглядає Бориспільський суд — один з міськрайонних судів Київської області.

Саме тут відбувся один з найвідоміших процесів минулого року, за фактом бійки екснардепа Олега Ляшка та депутата Андрія Геруса у приміщенні аеропорту «Бориспіль».

Всього до складу суддів входить 13 осіб, а ще головний суддя та його заступник. Якщо враховувати весь персонал, то тут працює 70 осіб, включаючи секретарів, архіваріуса, розпорядників, консультантів.

Приміщення суду розташовані за 2 адресами. На вулиці Київський шлях, 72 та Героїв Небесної сотні, 10.

Вже у цьому році мала розпочатись судова реформа, яка б безпосередньо торкнулася суду та мала б ще покращити його роботу, однак вона була скасована. Тому все залишається на своїх місцях.

Як патрулює поліція Бориспіль?

На відміну від судової системи, реформа поліції все ж була проведена. 23 березня 2016 року почалася нова сторінка історії правоохоронних органів міста Бориспіль.

Найбільшу цікавість тоді викликала поява нової патрульної поліції на зразок Європи та США.

Головним завданням поліціянтів стало патрулювання вулиць Борисполя та боротьба з правопорушеннями.

Частіше всього з патрульними стикаються водії авто. У громадян, які не порушують закон, малоймовірно, що виникнуть будь-які проблеми.

Зустріч з копами може очікувати якщо:

  • водій їздить авто ігноруючи правила або неправильно паркується;

  • патрульні помітять, що авто явно несправне;

  • авто виглядає підозріло, внесене у базу викрадених, або втікає після ДТП;

  • людина свідок злочину і її потрібно опитати;

  • сталася аварія і поліціянтам потрібна допомога сторонніх водіїв.

Патрулює поліція Бориспіль цілодобово, без вихідних.

День звичайного патрульного починається з виміру тиску, медичні показники важливі оскільки робота відповідальна.

Далі видача зброї. На озброєнні патрульних найчастіше всього «Форт-17», а також газовий балончик та кайданки. Далі шикування та виїзд на патрулювання.

В машині двоє осіб. У кожної службової автівки свій квадрат роботи. Всі команди надходять від диспетчера, далі слідує виїзд на місце правопорушення. Ситуація може бути різна: від хуліганства до тяжких злочинів.

В кінці зміни здача зброї та завершення робочого дня.

Управляється робота правоохоронними органами з головного офісу поліції Борисполя, який розміщується за адресою: вул. Сергія Камінського, 4.

Важливе завдання копа — правильно складати протокол за фактами правопорушень. Зараз на поліцію покладено додаткову роботу зі спостереження за дотриманням правил карантину. А в списку адміністративних правопорушень додалося ще декілька пунктів.

Врешті решт протоколи потрапляють до бориспільського суду, де він вирішує чи було порушено закон і чи достатньо підстав для адміністративної відповідальності.