Яка настільна лампа краще підійде для роботи

ДУМКА 10, Березень 2020, 21:19 74
Яка настільна лампа краще підійде для роботи

Гарне освітлення робочого столу дає можливість зробити в офісі затишну і комфортну атмосферу. Воно позитивно впливає на самопочуття та настрій, підвищує концентрацію уваги, оживляє робочий і творчий процеси. Для офісних приміщень діють норми середньої освітленості простору. Вони залежать від специфіки роботи і в середньому становлять 400-500 Люксів на квадратний метр (сумарно від усіх джерел світла). Наприклад, при створенні проекту офісного освітлення може передбачатися загальна освітленість 300 Люкс та локальна 200 Люкс на квадратний метр.

Види офісних настільних ламп

  • На струбцині (лампа надійно зафіксована на стільниці і не впаде, якщо випадково зачепити рукою).
  • Офісна настільна лампа з органайзером для канцелярії (зручний варіант для зберігання потрібних дрібниць).
  • Світлодіодна робоча настільна лампа (з можливість регулювання світлового потоку і колірної температури).
  • Класична лампа керівника (багато варіантів, які виконані в стилі бароко).

Яка настільна лампа краще підійде для роботи

Що необхідно враховувати при виборі робочої настільної лампи?

  1. Кількостей положень фіксації лампи має бути щонайменше три, чим цей показник більше, тим краще. Це забезпечить можливість максимально налаштувати освітлення під себе. Розмір і висота настільної лампи грають в даному випадку ключову роль, адже вона повинна висвітлювати весь робочий простір. При підборі світильника потрібно віддати перевагу моделі вище, оскільки працювати під маленькою лампою буде не дуже зручно. Рекомендована висота лампи над рівнем столу: 40-45 см.
  2. Оптимальним варіантом для роботи за столом є плафон, виготовлений у вигляді конуса, трапеції, призми або сфери. Промені світла, відбиваючись від внутрішньої поверхні абажура, будуть розсіюватися, створюючи сприятливі умови для роботи.
  3. Важливим аспектом для зору є питання вибору лампочки настільного світильника. Раніше використовували лампи розжарювання. Але вони витрачають багато електроенергії, сильно гріються. Рекомендована офтальмологами потужність лампи розжарювання: 50-70 Вт. При використанні сучасних лед ламп рекомендована потужність становить: 8 – 12 Вт.

Важливо пам’ятати про те, що співробітники не повинні сидіти за робочим столом обличчям до вікна, в ідеалі стіл повинен розташовуватися правим боком до вікна. Крім того, для загального освітлення над столом краще використовувати кілька світильників, що дають рівномірне розсіяне світло, ніж один, але потужний. Ми категорично не рекомендуємо використовувати настільну лампу без загального стельового освітлення, оскільки різкий світловий контраст погано позначається на зорі.

Інтернет магазин освітлення  пропонує великий асортимент освітлювальної техніки.