Ярош розповів про свої плани на посаді радника головнокомандувача ЗСУ

ДУМКА 3, Листопад 2021, 00:58 154
Ярош розповів про свої плани на посаді радника головнокомандувача ЗСУ

Дмитро Ярош розповів, чим займатиметься в якості радника головнокомандувача ЗСУ.

Ярош не став вдаватися в деталі, коли саме і як отримав запрошення, але сказав, що наказ був виданий ще в жовтні. За його словами, він знайомий з генерал-лейтенантом Залужним багато років і” абсолютно не сумнівався”, коли отримав пропозицію цієї посади.

“Є вже конкретні проекти, в тому числі мною запропоновані головнокомандувачу, у нього, відповідно, є певні плани. Це і залучення добровольчого потенціалу до діяльності Збройних сил України, це і робота з молоддю українською, там багато всяких аспектів. Я тільки сьогодні перший день, хоч наказ був ще 20 жовтня, але мені ще потрібно в курс справ Увійти. Але роботи дуже багато, я впевнений, що ми її зробимо”, – сказав він.

Як зазначив Ярош, він досі очолює “українську Добровольчу армію”: “я перебував на різних посадах у різних формуваннях, у мене в підпорядкуванні пройшло близько 10 тисяч осіб. Відповідно, коли була ескалація навесні, переважна більшість цих людей готова стати в стрій, знову ж таки, добробатів, Збройних сил і так далі. Зараз дуже важливо це все підсумувати, організувати, направити. Я і зараз є командувачем ДУК, я звідти нікуди не подівся, просто ми про це не так багато говорили, але при цьому всьому робили те, що від нас потрібно для захисту нашої державності”.

Він не уточнив, чи планується створювати нові добровольчі формування або інтегрувати добровольців у Збройні Сили України, сказавши, що це “буде видно по ситуації”.

“Наприклад, якщо буде широкомасштабне вторгнення РФ, і воно планується, ми про це знаємо, воно можливе в будь-який момент, добровольці можуть бути задіяні в дуже різних формуваннях, дуже різних аспектах, за різними схемами. Всього не можу говорити з різних причин”, – додав Ярош.

Коментуючи можливу реакцію Росії на своє призначення і можливі загострення на лінії фронту, екс-голова “Правого сектора” зазначив, що порушення режиму тиші відбуваються і зараз.

“Кожен день російські терористичні війська наносять удари, кожен день гинуть наші хлопці або отримують поранення, контузії, бойові травми. І (притягувати. – Ред.) призначення Яроша радником-це смішно просто. Але не виключено, що росіяни будуть про це говорити, кричати”, – припустив він.