З якими питаннями можна звертатися до нотаріуса

ДУМКА 2, Червень 2020, 01:55 132
З якими питаннями можна звертатися до нотаріуса

У яких випадках варто звертатися саме до нотаріусів? Більшість людей не може дати чіткої відповіді на це запитання.

До такого фахівця потрібно звертатися в тих випадках, якщо у вас виникають труднощі – наприклад, зі спадщиною, оформленням будь-яких угод, якщо ви хочете відправити дитину за кордон, якщо маєте бажання скласти заповіт або засвідчити довіреність… І взагалі, якщо раптом у вас виникають труднощі саме під час реалізації своїх цивільних прав, то, звичайно ж, потрібно звернутися до такого фахівця, як нотаріус https://нотаріус-дрогобич.укр. Серед основних видів послуг таких фахівців – і оформлення купівлі-продажу квартири та іншого майна, оформлення договору дарування квартири, земельної ділянки, написання заяви про прийняття спадщини або відмови від неї, оформлення довіреності тощо. Зупинимося більш детально на деяких із перелічених послуг.

Спадщина та терміни її оформлення

З якими питаннями можна звертатися до нотаріусаБудь-хто з нас може стати спадкоємцем або спадкодавцем. Спадкові справи є на сьогоднішній день одними з найскладніших та спірних. Прийти до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини потрібно в шестимісячний термін після смерті спадкодавця, в іншому випадку доведеться відновлювати пропущений термін прийняття спадщини через суд, що, погодьтеся, тільки додасть зайвих клопотів. Можна також написати заяву відмову від спадщини, якщо ви хочете відмовитися від свого спадку – наприклад, на користь іншої особи. Такі випадки також трапляються на практиці.

Є дуже багато випадків, коли спадкоємці приходять до нотаріуса вже після закінчення шестимісячного терміну з дня смерті спадкодавця. Виявляється, багато хто впевнений, що оформити спадщину можна тільки після закінчення шести місяців, і не соромляться ділитися цією недостовірною інформацією з іншими. А нотаріус в даному випадку єдине, що може зробити, – відправити такого спадкоємця до суду відновлювати терміни.

Щоб уникнути можливих проблем і чвар між спадкоємцями, бажано заздалегідь подбати про написання заповіту. При написанні заповіту нотаріус пояснює клієнту, що таке заповіт, навіщо він потрібен, які його правові наслідки. Не всі знають, що заповіт можна в будь-який момент скасувати або змінити на свій розсуд без зазначення причини.

Довіреності

Сучасні нотаріуси завіряють безліч видів довіреностей, в тому числі на розпорядження транспортними засобами, коштами, вкладами та рахунками, продаж і купівлю майна і багато іншого. У будь-якому випадку перед тим, як написати довіреність, варто проконсультуватися із фахівцем про правові наслідки.

Необхідно звертатися за повною та достовірною інформацію про наслідки нотаріальних дій тільки до нотаріуса! Ціну консультації у нотаріуса варто дізнаватися безпосередньо у фахівця, адже вона буде залежати від виду нотаріальних дій.