За два роки родичі депутатів від “Слуги народу” придбали машини, квартири і ділянки

ДУМКА 28, Вересень 2021, 07:25 1507
За два роки родичі депутатів від “Слуги народу” придбали машини, квартири і ділянки

Члени сімей 58 депутатів правлячої фракції “Слуга народу” у Верховній Раді України з серпня 2019 року придбали автомобілі, квартири та земельні ділянки. Загальна вартість купленого майна склала 60 млн гривень (понад $2,2 млн).

Про це повідомляє громадська організація”Комітет виборців України”.

Згідно з даними декларацій, родичі депутатів купили 38 автомобілів. Зокрема, нові машини задекларували дружини народних депутатів Юрія Корявченкова (2 млн гривень або $75,1 тисячі), Богдана Яременка (1 млн гривень або $37,5 тисячі), Костянтина Касая (BMW за 3,7 млн гривень або $139 тисяч), Павла Якименко (BMW за 2,9 млн гривень або $109 тисяч), Юрія Арістова (Porsche за 2,3 млн гривень або $86,4 тисячі), Андрія Геруса (1,4 млн гривень або $52,6 тисячі), Олександра Завітневич (1,5 млн гривень або понад $56 тисяч), Олексія Леонова (Mercedes-Benz за 1,5 млн гривень або понад $56 тисяч), Олександра Литвинова (Toyota за 1,2 млн гривень або понад $45 тисяч), Олександра Салійчука (Mercedes-Benz за 1,2 млн гривень або понад $45 тисяч), Ореста Саламахи (BMW за 849 тисяч гривень або $31,9 тисячі), Максима Зуєва (540 тисяч гривень або понад $20 тисяч).

Нові автомобілі з’явилися також у деклараціях членів сімей народних депутатів Андрія Бобляха, Ірини Верещук, Володимира Гевка, Максима Гузенка, Андрія Клочка. Тринадцять народних депутатів вказали, що користуються транспортом, що належить їхнім родичам, переважно дружинам, йдеться в повідомленні організації.

Депутат від” Слуги народу ” також вказали 25 земельних ділянок і 12 квартир, придбаних членами їх сімей. Так, за даними “Комітету виборців України”, Народний депутат Роман Мулик задекларував котедж для сімейного відпочинку в курортному селі Поляниця вартістю 1,1 млн гривень ($41,3 тисячі). Об’єкт нерухомості був куплений в жовтні 2020 року і знаходиться у власності дочки. Костянтин Касай задекларував отримання дружиною права власності у 2020 році на квартиру, житловий будинок та земельну ділянку. Олексій Устенко задекларував придбання в 2020 році дружиною квартири в Києві вартістю 5 млн гривень ($187,9 тисячі).

“Декларування дорогих покупок членами сімей може бути частиною схеми з легалізації статків народних депутатів. Саме тому поширеною практикою є пересування на автомобілях і проживання в житлі, що належать членам сім’ї”, – зазначив голова організації Олексій Кошель.

“Комітет виборців України “у червні 2020 року вивчив декларації депутатів Верховної Ради і з’ясував, що 153 народних депутати правлячої фракції” Слуга народу ” українського парламенту є мільйонерами (у Гривнях).

У десятку найбагатших депутатів “Слуги народу”, згідно з їхніми деклараціями, увійшли:

 • Олег Воронько, він задекларував 123 млн гривень, або більше $4,6 млн;
  Олександр Сова-79 млн гривень, або майже $3 млн;
  Андрій Герус-38 млн гривень, або $1,4 млн;
  Роман Мулик – 24 млн гривень, або $ 0,9 млн;
  Остап Шипайло – 22 млн гривень, або $ 0,8 млн;
  Руслан Горбенко-також 22 млн гривень;
  Олександр Трухін-21 млн гривень;
  Давид Арахамія-також 21 млн гривень;
  Гео Лерос-20 млн гривень;
  Артем Культенко – 19 млн гривень.

У “Комітеті виборців України” підкреслюють, що при підрахунку враховувалися тільки грошові активи депутатів – готівкові кошти і кошти, розміщені на банківських рахунках, – а нерухомість та інші цінні активи в розрахунок не бралися. Також не враховувалися грошові активи, що знаходяться у власності дружин, чоловіків депутатів, і їх спільні кошти.