Засновник американської Blackwater планував створити в Україні ПВК і побудувати завод боєприпасів

ДУМКА 8, Липень 2021, 03:22 200
Засновник американської Blackwater планував створити в Україні ПВК і побудувати завод боєприпасів

У 2020 році засновник американської приватної військової компанії Academi (Blackwater) Ерік Прінс хотів створити ПВК в Україні.

Про це пише Time, з посиланням на документи, що потрапили в розпорядження журналу.

У плані, датованому червнем 2020 року, пропонувалося набрати в ПВК військових, які брали участь у бойових діях на Донбасі. Також Прінс хотів побудувати в Україні новий завод з виробництва боєприпасів.

Крім того, він збирався об’єднати українські авіаційні та аерокосмічні підприємства в консорціум, який міг би конкурувати з компаніями Boeing і Airbus.

У Києві Прінса вважали особою, близькою до Дональда Трампа, який був тоді президентом США і призначив сестру Прінса міністром освіти. Однак в української сторони викликала підозру співпраця Прінса з Андрієм Деркачем і Андрієм Артеменком, які активно співпрацювали з російським спецслужбами для впливу на вибори в США. Самі Деркач і Артеменко підтвердили роботу з Принсом.

Колишній радник президента України Володимира Зеленського Ігор Новіков також підтвердив зустріч з принцем 23 лютого 2020 року. Крім того, зустріч з принцем підтвердив глава Адміністрації Зеленського Андрій Єрмак.

План Прінса для оборонної індустрії України передбачав інвестиції і прибутки до 10 млрд доларів. За оцінкою журналу, Прінс міг зайняти провідну роль у захисті України від російської агресії.

Журналісти видання вважають, що плани Прінса не були реалізовані, оскільки Трамп програв нові вибори. Про те, який стан запропонованих Принсом проектів зараз, інформації немає.