Завод однокласниці Зеленського став постачальником запчастин для оновлених вантажівок “КрАЗу”

ДУМКА 17, Січень 2022, 12:54 1011
Завод однокласниці Зеленського став постачальником запчастин для оновлених вантажівок “КрАЗу”

“Смілянський ливарний завод” став постачальником запчастин для оновлених вантажівок КрАЗ-63221. Співвласником ТОВ” Смілянський ливарний завод “до обрання народним депутатом від” Слуги народу ” в 2019 році був Олександр Завитневич, нині його частка в компанії належить дружині Наталії Завитневич.

Олександр Завитневич знайомий з Володимиром Зеленським з 90-х років. Його дружина Наталія була однокласницею Зеленського і грала з ним в одній команді КВК.

Про це пише у Фейсбуці журналіст Юрій Ніколов.

“Це однокласники Наташа і Вова. Після школи вони разом грали в КВК. Потім вона вийшла заміж за іншого, за Сашу. З Вовою ладили, душа в душу, хоч Саша був більше по військових залізяках, а Вовка по творчій хімії. І коли Вова став президентом-Сашу призначили головним нардепом з оборонних залізяків. І він такий: “АвтоКрАЗ робить го * но!”А” АвтоКрАЗ ” такий послухав критику – і почав використовувати для своїх вантажівок залізяки, які робить… завод Наташі. Реально. “Слуга народу” переписав свій завод з виробництва оборонних залізяк на колишню однокласницю президента. І продукція заводу виявилася затребуваною на заводі, який отримав величезне замовлення на вантажівки для Пентагону”, – розповів журналіст.

“На військових вантажівках “КрАЗ” почав заробляти завод голови оборонного комітету ВР від “Слуги народу”, – пишуть Наші гроші.

“Смілянський ливарний завод” став постачальником запчастин для оновлених вантажівок КрАЗ-63221. Про це в програмі “Security talks” розповів начальник експериментального цеху ПрАТ “АвтоКрАЗ” Валентин Овдієнко, повідомляє “мілітарний”.

Співвласником ТОВ” Смілянський ливарний завод “до обрання народним депутатом від” Слуги народу ” у 2019 році був Олександр Завітневич. В даний час він очолює парламентський Комітет з нацбезпеки, оборони і розвідки. А його частка в компанії належить дружині Наталії Завитневич. Іншим співвласником заводу є Георгій Козенко з Кривого Рогу, десять років тому він був директором “АрселорМіттал Кривий Ріг”.

Яку частину вартості “КрАЗу” складає лиття від заводу Завитневича, поки невідомо.

“Мости, Підвіска, рама – це все власного виробництва [АвтоКрАЗ], ливарну продукцію ми отримуємо: частина з Харкова, частина з Сміли для виробництва саме важких вузлів. Автомобіль 63221 знаходиться в процесі складання. Оригінальність цього автомобіля в тому, що на ньому застосований двигун Cummins, вся гальмівна система Полтавського автоагрегатного заводу (належить самому “АвтоКрАЗу”. – Ред.), вся система охолодження від Сумського авторемонтного заводу (належить сумчанину Володимиру Нілову. – Ред.)”, – зазначив начальник експериментального цеху”АвтоКрАЗу”.

У 2021 році КрАЗ провалив замовлення Міністерства оборони для Збройних Сил України. За це Завитневич критикував завод.

Цех складання машин на Автокразі. Автомобільне шасі КрАЗ – 63221-високої прохідності, призначене для монтажу озброєння і військової техніки, установок спеціального і промислового призначення, а також буксирування причепа всіма видами доріг, по бездоріжжю і по будь-якій місцевості.

“Однак після тієї критики на заводі “АвтоКрАЗ” заявили про портфель замовлень на 2022 рік у кількості 1000 вантажівок. У нього входять вантажні автомобілі, замовлені Департаментом оборони США в рамках трирічного контракту. І тепер стало відомо про причетність заводу Завитневича до майбутніх доходів “АвтоКрАЗу”, – пише видання.

Олександр Завитневич знайомий з Володимиром Зеленським з 90-х років. Його дружина Наталія, що володіє “Смілянським заводом”, була однокласницею Зеленського і грала з ним в одній команді КВК.

Завод однокласниці Зеленського став постачальником запчастин для оновлених вантажівок “КрАЗу”

На запитання журналістів, чи не боїться Завитневич звинувачень у лобіюванні інтересів “Смілянського ливарного заводу”, нардеп відповів: “все відбуватиметься на електронних майданчиках Prozorro. Тому всі підприємства будуть в конкурентному середовищі”.

Кременчуцький автомобільний завод ” АвтоКрАЗ “контролює мільярдер Костянтин Жеваго, який перебуває в розшуку у кримінальній справі з банкрутства банку”Фінанси та кредит”. Жеваго живе в Дубаї і пов’язані з ним компанії через суд стягують з “АвтоКрАЗу” борги на 6 млрд грн.