Зеленський відмовився включати росіян до переліку корінних народів України: реакція РосЗМІ на новий закон

ДУМКА 25, Травень 2021, 01:25 144
Зеленський відмовився включати росіян до переліку корінних народів України: реакція РосЗМІ на новий закон

На сайті парламенту з’явився текст проекту закону президента Володимира Зеленського про корінні народи на території України. На думку низки російських ЗМІ, закон написаний президентом так, що росіяни не включені до переліку відображених в ньому національностей.

Про таке пише РБК.

Законопроект потрапив до парламенту як невідкладний і викликав реакцію з боку російських ЗМІ: про нього в РФ написали багато великих медіа. Про передачу документа в Раду повідомляють інформаційні агентства з посиланням на повідомлення ОП.

Згідно з текстом проекту, корінним народом є “автохтонне етнічне співтовариство, яке сформувалося на території України, є носієм самобутньої мови і культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, усвідомлює себе корінним народом України, є етнічною меншиною в складі населення і не має державного освіти за межами України”.

Таке формулювання, як пише видання “Страна”, на думку росЗМІ означає, що росіяни на Україні не можуть вважатися корінним народом.

Примітно, що значна частина великих російських ЗМІ звернула увагу на відсутність росіян в списку: про це пишуть “Известия”, РБК, телеканал RTVI, Москва 24 “. Російські користувачі Інтернету в коментарях критикують українського президента. Зазначена формулювання, на їх думку, може означати, що росіяни на території української держави не можуть вважатися корінним народом, а значить, будуть позбавлені можливості використовувати права, надані етносам, згідно з новим законом.

Окремо в документі президента зазначено поняття корінних народів Криму – це кримські татари, караїми та кримчаки. По тексту проекту, корінним народам надаються широкі права. Так, їм можна створювати свої установи освіти і навчатися рідною мовою. Вони можуть створювати свої ЗМІ. їм дається право отримувати фінансування своїх представницьких органів з бюджету. Таким чином проект закону президента Зеленського передбачає серйозні можливості для етнічних меншин.