Зеленського закликали накласти вето на закон проти викривачів

Ірина Дубровська 22, Лютий 2021, 18:00 116
Зеленського закликали накласти вето на закон проти викривачів

Міжнародна мережа викривачів (WIN) звернулася до президента Володимира Зеленського з проханням накласти вето на законопроєкт № 3450 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо упорядкування окремих питань захисту викривачів», який був прийнятий Верховною Радою України 4 лютого 2021року. Представники мережі вважають, що даний закон направлений проти викривачів. 

WIN підготувала лист до офісу Президента, передає Думка.

Опікунська рада міжнародної мережі вважає, що запропонований законопроект підриває ефективний захист викривачів.

У тому числі під зверненням підписалися і українські організації: Bihus.Info, “ЧЕСНО” та Transparency International Україна.

Зокрема, представників WIN турбують такі зміни:

  • умови, що не дозволяють безпечно повідомляти про порушення;
  • відмова від внутрішніх каналів для повідомлень;
  • вимога про розголошення конфіденційних джерел.

Запропоновані зміни до законодавства України складають основні принципи захисту викривачів і дух Директиви ЄС – – стверджує член Опікунської ради WIN Том Девайн.

У свою чергу Анна Майерс, виконавча директор WIN, закликає президента Зеленського діяти.

“Ми сподіваємося, що ви відхилите ці поправки, не дасте цьому законопроекту стати законом і передасте його назад в український парламент для поліпшень, при яких єдиний безпечний портал для викривачів залишатися в силі. Викривачі – це справжні слуги народу. Їм потрібна ваша підтримка”,-  заявила Майерс.

Слід зазначити, WIN-це мережа з 40 організацій в 25 країнах і численних партнерів, що працюють над захистом викривачів в законодавстві і на практиці в усьому світі.