Зеленський пояснив, чому Рада пів року не розглядає його законопроект щодо ліквідації ОАСК

ДУМКА 19, Жовтень 2021, 02:43 387
Зеленський пояснив, чому Рада пів року не розглядає його законопроект щодо ліквідації ОАСК

Розгляд законопроекту про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва, як і низки інших документів, “відкладали впливові люди”.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю каналу ICTV.

Таким чином Зеленський відповів на питання про те, чому Верховна Рада протягом декількох місяців не розглянула ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва, хоча президент подав його як “невідкладний”.

“Його відкладали-і закон про НАБУ, і друге читання реформи Служби безпеки і цей законопроект (про ліквідацію ОАСК. – Ред.), і багато інших впливових законів, на які, на жаль, впливали впливові люди, скажімо так. І про викиди, і екологічні закони. Багато різних важливих речей. Упевнений, що зараз ми прискоримо цей процес”, – заявив Зеленський.

Він також згадав про “перезавантаження Конституційного Суду”, передумовою якого є оновлення складу суддів КСУ.

“Ми чекали від Верховної Ради представників, цього не сталося. У найближчі тижні це відбудеться обов’язково і буде проголосований обов’язково закон Про Конституційний Суд. Зараз процес йде”, – додав президент.

Він висловив переконання, що” більшість суддів ” Верховного Суду також проти гальмування судової реформи.

“Що стосується Верховного Суду-там є деякі питання, але ми впевнено йдемо вперед і по розблокуванню КСУ, він буде працювати, і, найголовніше, буде працювати на державу. І впевнений, незважаючи на звернення Верховного Суду до КСУ, я впевнений, що зараз КСУ не заблокує судову реформу. Буває все, правда”, – підсумував він.

Голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк заявив, що президент вирішив ліквідувати ОАСК під впливом “агентів іноземного впливу”.

Нагадаємо, 13 квітня президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний проект закону № 5369″ про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва ” (ОАСК). Цей законопроект передбачає створення Київського міського окружного адмінсуду.