Журналісти знайшли у сестри нардепа від Партії Зеленського квартир на 7 мільйонів

ДУМКА 13, Жовтень 2021, 06:21 2281
Журналісти знайшли у сестри нардепа від Партії Зеленського квартир на 7 мільйонів

Сім’я сестри народного депутата від “Слуги народу” Андрія Клочка, доходами якої він раніше пояснював Походження у матері-пенсіонерки нерухомості на 15 млн грн, працює на середню Київську зарплату і не володіє бізнесом.

Про це повідомляється в сюжеті програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”, передає Bihus.Info, передають Наші гроші.

Клочко обрався до Верховної Ради в 2019 році за списком партії “Слуга народу”, він очолює парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

У вересні журналісти виявили, що за два роки депутатства його мати пенсіонерка Наталія Клочко стала власницею відразу двох квартир у Києві, будинку, земельних ділянок і Tesla Model X 2016 року. Ринкова вартість цього майна зараз становить приблизно 14,5 млн грн.

У відповідь на це нардеп виклав пост на Facebook, в якому заперечував свою участь у придбанні цього майна. Натомість заявив, що з нерухомістю їй допомогла сестра, яка “є забезпеченою людиною і має медичний бізнес, її чоловік очолює місцеву філію міжнародної компанії”. Цими ж аргументами він виправдав себе на засіданні партійної фракції.

Але за даними реєстрів, сестра Клочка-Олена Грузицька-ніколи не мала власного бізнесу і працює в стоматологічній клініці керівницею і офіційно з початку цього року отримувала близько 9 тис.грн зарплати на місяць (плюс ще по 1 300 грн на місяць від іншої стоматологічної фірми). На ринку вакансій зарплата на посаді керівника медклініки Києві становить від 15 тис.до 70 тис грн.

Чоловік сестри працює в компанії, що займається виробами з алюмінію, і з початку року офіційно отримує близько 28 тис.грн на місяць. За три останні роки їхня сім’я сукупно заробила трохи більше 1 млн грн. Цієї суми не вистачило б навіть на покупку електрокара, оформленого на матір нардепа.

Грузицька з чоловіком, які, за словами нардепа, профінансували майно матері на мільйони, живуть у звичайній багатоповерхівці на Троєщині. Жінка їздить на Toyota Rav4, яка була привезена з США після ДТП, а її чоловік користується бюджетною 15-річною Toyota Corolla.

Грузицька почала скуповувати нову нерухомість паралельно з матір’ю, а цей період також збігається з попаданням клаптика у Верховну Раду. Так, Олена Грузицька протягом останніх двох років стала власницею квартири в ЖК “Баварія” під Києвом, 100-метрової квартири на Троєщині і відразу двох квартир в ЖК “Рів’єра”, де нерухомість дісталася і матері. Ринкова вартість придбаного Грузицької майна може досягати 7 млн грн.

Відтак, загалом родичі нардепа Андрія Клочка за час його перебування у парламенті стали власниками нерухомості та транспорту на 20 млн грн.

Андрій Клочко увійшов до п’ятірки нардепів за кількістю поданих законопроектів, які містять корупціогенні фактори. Про це свідчить рейтинг Інститут законодавчих ідей, який був складений за підсумками майже двох років роботи нового парламенту. Станом на Червень 2021 року Клочко був причетний до 20 таких законопроектів.

Також Клочко був причетний до реформування Держархістройінспекції (Дабі) разом з екс-начальником управління дозвільних процедур Дабі Олександром Сергієнком, якому приписували схему схему “5 доларів з квадрата” на будівельному ринку. Реформування йшло під контролем офісу президента. У підсумку ініційовані кроки реформи не принесли позитиву для держави.