Зміни клімату перенесуть Україну в зону катаклізмів, – Кульбіда

ДУМКА 24, Вересень 2021, 07:36 1474
Зміни клімату перенесуть Україну в зону катаклізмів, – Кульбіда

До України все ближче і ближче підходять катаклізми через зміни в кліматі. Приміром, цього року в Одеській області утворився смерч на морі.

Про це повідомив в інтерв’ю директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда.

За його словами, до таких явищ потрібно готуватися органам державної влади та місцевого самоврядування, а населення необхідно інформувати про ці речі.

“Звичайно ж до цього треба бути готовими завжди, тому що ймовірність виникнення природних катаклізмів не зникла, вона збільшується, тому до цього треба готуватися”, – зазначив Кульбіда.

Він розповів, що зміни полягають у загальному підвищенні температур як холодного, так і літнього періоду. Якщо такі температурні контрасти не припиняться, то при зміні погодних умов будуть виникати всілякі аномалії.

При цьому директор Укргідрометцентру заспокоїв, що таких масштабних катаклізмів, як в Європі або в Америці, в Україні не може бути, тому що активність синоптичних процесів і глибина циклонів, що проходять через територію нашої країни, значно менше.

“Ми ближче до континентальної частини, ніж до моря, а саме там відбуваються найбільші прояви небезпечних природних явищ”, – додав Кульбіда.