ЗСУ взяли на озброєння великокаліберну гвинтівку “Алігатор”

Володимир Маркопольский 3, Березень 2021, 05:43 234

На озброєння Збройних сил України прийняли багатозарядну великокаліберну антиматеріальну гвинтівку Alligator.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства оборони.

Головне завдання великокаліберного “Алігатора” – знищення укріплень та техніки супротивника.

“14,5х114 – це надпотужний калібр, початкова швидкість кулі становить 980 м/с, ефективна дальність пострілу – до 2000 м, а максимальна дальність польоту кулі – до 7000 м. До речі, на відстані 1,5 км куля пробиває 10-мм броньову плиту”, – розповіли представники Міноборони.

Читайте також: Хомчак заявив, що українські військові готуються штурмом звільняти міста

Нові гвинтівки призначені для нейтралізації або критичного пошкодження звичайної та легкоброньованої військової техніки противника, радіолокаційного обладнання, керованих ракет на пускових установках, складів, місткостей з нафтопродуктами й інших об’єктів.

Всі деталі “Алігатора”, зокрема найважливіша і найвідповідальніша – ствол, виготовлені українськими зброярами. Перед ними стояло завдання зробити нову потужну зброю максимально комфортною та отримати прийнятний для стрільця рівень відбою.

Читайте також: Зеленський розширив перелік військових посад, на які він призначатиме особисто

Досягти цього результату вдалось завдяки взаємодії декількох факторів, але особливу цікавість викликає нове конструкторське рішення, втілене у “Алігаторі” – ізолятор відбою.

Цей механізм дозволяє стволу безпосередньо у момент пострілу, поки куля ще перебуває у стволі, здійснити вільний відкат назад, розтягуючи енергію відбою у часі, тим самим її пригашуючи.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що командувач Повітряних сил Сергій Дроздов, начальник Генерального штабу Сергій Корнійчук і головнокомандувач Збройних сил Руслан Хомчак подали до суду на Міністерство оборони.