Будівельні компанії вирішили інвестувати в інфраструктуру Оболоні 20 млн гривень

Володимир Маркопольский 5, Червень 2021, 12:38 37

Будівельні компанії виступили зі зверненням до Оболонської районної державної адміністрації: вони запропонували підписати меморандум з розвитку інфраструктури району. Згідно з документом, інвестори зобов’язуються вкласти близько 20 мільйонів гривень в благоустрій Оболоні. Представником групи виступає Олександр Антонов, директор ТОВ “Молодіжний житловий комплекс”.

Кошти будуть спрямовані на:

  • благоустрій озера Біле, за аналогією з озером Кирилівське, розташованого неподалік від станції метрополітену “Оболонь”;
  • створення нових скверів і парків;
  • реконструкцію дитячих садків і шкіл.

Передбачається, що Оболонська районна адміністрація буде виконувати функції модератора – контролювати процес благоустрою району. До підписання меморандуму також був запрошений представник жителів Оболоні, який може озвучити потреби місцевого населення.

У чому головна задача інвестиційного проекту

Відповідно до звернення, мета інвесторів – створення збалансованого житлового простору, де буде знаходитися соціальна і рекреаційна інфраструктура, тобто дитячі сади, школи, парки. У документі також мається на увазі, що буде додатково виконано облаштування занедбаних територій.

Як відзначають інвестори, реалізація цього соціально значимого проекту сильно уповільнена через юридичних нюансів. Справа в тому, що Київрада все ще не погодив Детальний план території (ДПТ) в межах проспектів Оболонського і Героїв Сталінграда, а також вулиць Північна, Прирічна і маршала Малиновського.

Згідно зі словами Олександра Антонова, директора ТОВ “МЖК” Оболонь “, затвердження плану дозволить почати реалізацію вищезгаданого меморандуму, упорядкувати територію Оболоні відповідно містобудівними нормами і потребами жителів. Більш того, твердження ДПТ – це спосіб запобігти незаконній і хаотичну забудову району.

Позиція державних органів

В Оболонській районній міській адміністрації позитивно поставилися до ініціативи забудовників. Зі свого боку, державні органи готові співпрацювати і всебічно допомагати в питанні реалізації проекту. Вони вважають, що подібна ініціатива сприяє активному розвитку Оболонського району.

Слід нагадати, що актуальний Детальний план території був поданий ще в 2018 році. Він розроблявся за активної участі громади Оболонського району, проте на поточний момент Київрада так і не затвердив його.

Саме з цієї причини неможливо почати реалізацію проекту, запропонованого групою інвесторів. При цьому недобросовісні забудовники продовжують хаотично забудовувати Оболонь, ігноруючи інтереси киян.