Чому розпочинаючи свою справу необхідно залучати фахівців (бухгалтера, юриста)

ДУМКА 11, Листопад 2020, 11:23 102
Чому розпочинаючи свою справу необхідно залучати фахівців (бухгалтера, юриста)

Досить велика кількість людей мріє про свою справу – свій бізнес. Генерується безліч ідей, але втілюються з них лише одиниці.

Для старту проекту, зараз найбільш оптимальним варіантом є, звичайно ж, малий бізнес. Реєстрація (відкриття) суб’єкта малого бізнесу (ФОП чи юридичної особи) найбільш проста та доступна всім верствам населення.

Зазвичай саме слово «бізнес» багатьох лякає, оскільки це поняття асоціюється з чимось грандіозним та недоступним: велика офісна будівля, величезний штат людей, постійні нескінченні наради тощо. Але якщо мова йде про малий бізнес, то для його організації, в багатьох випадках, потрібно не так вже й багато: наприклад, це може бути торгівля товарами, а якщо бізнес-ідея передбачає навіть виробництво, то його можна першопочатково розпочати у власному підсобному приміщенні, незначні виробничі процеси можливо здійснювати, наприклад в гаражі, або у себе вдома.

А взагалі, мотивація самореалізації та стійкого матеріального становища є однією з основних причин розпочати власну справу, незалежно від досвіду в підприємницькій сфері. Відсутність такого досвіду звичайно містить певні труднощі для початківців підприємництва, це можуть бути й психологічні бар’єри, які людина сама й створює, адже завжди можна звернутися до фахівців – адвокатів та отримати професійну допомогу, – це все, що потрібно для подолання бар’єру. Як вже прийнято, в столиці пошук адвокатів здійснюють інтернеті, наприклад, за запитом «адвокат Київ».

Що ж до фінансової складової старту власної справи, то необхідно розуміти, що для її початку далеко не завжди потрібен «мільйон». Історія показує, що досить крупні та розвинуті проекти часто розпочиналися фактично з «нуля», – їх власники розпочинали бізнес не маючи ні власного капіталу ні достатніх ділових контактів.

Водночас звичайно, що приватне підприємництво завжди містить певні ризики й одна справа, якщо це власні кошти, й інша, якщо це кредит. Тому, краще за все на початку організації власної справи зібрати достатні кошти й не звільнятися з офіційної роботи до отримання стабільних фінансових результатів.

Крім того, бажано залучити фахівців (бухгалтера, адвоката тощо), які розуміються в веденні бізнесу й мають достатній практичний досвід обслуговування бізнес-проектів.

За вказаних умов ризики буде мінімізовано й початківець-підприємець буде почуватися впевненіше.