Чим відрізняється фотопапір від офісного паперу?

ДУМКА 20, Вересень 2023, 23:29 1327

Купити офісний папірСучасні принтери знайшли своє застосування не тільки в комерційних організаціях, але і в багатьох офісах, навчальних закладах та навіть будинках. За рахунок широких функціональних можливостей власники принтерів можуть не лише друкувати чорно-білі тексти, а й створювати яскраві кольорові фотографії, використовуючи відповідні витратні матеріали. Якщо говорити конкретно про фотодрук, для нього існує широкий асортимент спеціального фотопаперу. Чим він відрізняється від звичайного офісного – розберемося у цій статті.

Фотопапір: вибір та відмінності від офісного паперу

Офісний папір для друку фото не призначений. Якщо говорити про формати, то  мінімальний формат складає А4, Аз і т.д., тоді як для друку фотографій використовується фотопапір 10х15. Середня щільність офісного паперу – 80 гр./кв.м. Як і фотопапір, він має кілька різновидів. Найбільш популярними марками офісного паперу є: Zoom, Data Copy та ін.

Фотопапір, на відміну від простого офісного, має багато шарів та має більш високу щільність. Переконатися в багатошаровості фотопаперу можна особисто – досить просто розтерти пальцями куточок листа, щоб він розділився на шари. Така структура – не випадковість, адже кожен шар паперу виконує свої функції в процесі друку. У середині фотолиста знаходиться простий паперовий шар – такий самий, з якого складається офісний папір. Зверху та знизу на нього нашаровуються додаткові покриття з поліетилену та полімеру, які надають листам потрібну щільність та білизну – саме ці фактори впливають на якість готових фотографій.

Захисні шари захищають фотопапір від промокання, деформації, дрібних пошкоджень, а також продовжують термін експлуатації. Верхній полімерний шар фотопаперу просочений особливими частинками, які не дають листам склеюватися, а також допомагають принтеру регулювати захоплення фотопаперу і не зажовувати по кілька аркушів, як це іноді буває з офісним папером.

За швидкість та якість поглинання чорнила відповідає абсорбуючий шар. Високі показники якості має фотопапір таких виробників, як:

  • Galaxy;
  • Epson;
  • Canon;
  • ColorWay;
  • НР;
  • Lomond.

Друк на такому фотопапері завжди виходить чітким та яскравим, єдиний мінус – висока вартість, тому багато споживачів шукають розумну альтернативу. Ми рекомендуємо використовувати папір для друку фото відомих виробників, який отримав високі відгуки багатьох споживачів.