Етапи та порядок очищення промислових харчових рукавів

ДУМКА 23, Березень 2021, 11:31 101
Етапи та порядок очищення промислових харчових рукавів

Рукава для подачі харчової продукції в промислових масштабах вимагають спеціального очищення. Це необхідна умова, дотримання якої є гарантом безпеки вживання продукції, що виробляється для харчового призначення. У статті представлена ​​інструкція, яка допоможе дотримуватися гігієнічних норм продукції харчового призначення що надходить до продажу.

Етапи та порядок очищення промислових харчових рукавів

Очищення повинне відбуватися в кілька етапів, щоб максимально дезінфікувати транспортовану харчову продукцію.

Перше очищення

Незважаючи на те, що нові шланги можуть не мати неприємного запаху і не давати присмаку транспортуючи продукти харчування, їх все ж потрібно промити, оскільки стерильними вони не є. Перед першим використанням необхідно промити шланги одним із запропонованих нижче розчинів:

● солі амонію 25%;

● 2% розчин соди з водою;

● їдкий натрій 2%.

Після промивання розчином, для змиву залишків хімічних речовин з внутрішньої поверхні харчового рукава, знадобиться використовувати чисту підігріту воду. Температура води не повинна перевищувати + 60 ° C. Існують і часові рамки, яких необхідно дотримуватись при ополіскуванні. Оптимальний результат досягається за півгодини. Існує і варіант промивання паром, підігрітим до температури + 130 ° C

Стандартна очистка

Використовується для повсякденного чищення харчових рукавів. Для цього достатньо змішати 2% гідроокис натрію (аналогічний ефект дасть 2% розчин соди) з водою і підігріти розчин до + 60 ° C. Закінчується стандартне очищення 30 хвилинним промиванням прохолодною водою.

Засоби для очищення

Можливе використання спецзасобів для очищення харчових промислових рукавів. Зокрема, мова йде про хлорвмісні засоби для дезінфікування. Використання спецзасобів не повинно суперечити рекомендацій виробника виробу. Важливо правильно дотримуватись концентрації і температурного режиму. В іншому випадку це може призвести до пошкодження внутрішнього шару харчового рукава, як наслідок – його непридатності для подальшого користування.

На сайті gumatech.pro завжди можна знайти промислові харчові рукава в широкому асортименті, що відповідають високим стандартам якості, від провідного Українського виробника. При покупці уточніть інформацію щодо сумісності шлангів (рукавів) з тими чи іншими хімічними речовинами (кислотами, лугами).