Кожен – на своєму фронті

ДУМКА 18, Серпень 2022, 09:42 1107
Кожен – на своєму фронті

Майже кожен, хто знаходиться у відностій безпеці, картає себе думкою, що не воює проти окупантів, а отже – нічого не робить заради Перемоги.

Насправді це не так. Насправді – кожен громадянин, кожен волонтер в Україні зараз – боєць. Якщо ви знаходитесь на власній, особистій передовій – в цей час складних випробувань цього більш ніж достатньо. Всім, хто прагне перемоги, знайдеться заняття за фахом на загальне добро!

Практичні дії – дають надію!

«Я роблю замало. Недостатньо. Хлопці на передовій, а я тут… Я взагалі нічого не роблю, в безпеці відсижуюсь!» – знайомі думки? Майже кожен українець зараз дивиться в очі так званій «провині вцілілого»  і картає себе. І не важливо, що при цьому ви якісно виконуєте свою роботу, платите податки, підтримуєте економіку…. Все одно вам мало, все одно гризуть сумніви зсередини.

Бо всього кілька годин встигли виділити на допомогу волонтерам в Україні. Бо нагодували не всіх покинутих напризволяще котів та собак. Не кожного дня робите пости у Фейсбуці про війну. Та й взагалі, про яку роботу задля перемоги йде мова, якщо ви вдома, а не з автоматом в окопі?

Гей, а хто активно допомагає волонтерському руху в Україні? Хто зібрав купу аптечок на ТРО? Хто знайшов та привіз турнікети для ЗСУ? Хто кожного дня возить адресну допомогу тим, хто фізично не може прийти в штаб за нею? Негайно перестаньте знецінювати себе та свої зусилля! Вгамуйте критика, що точить вас з середини сумнівами!

Ми дуже різні. За фахом, знаннями, навичками. За внутрішнім ресурсом. Не треба всім негайно на фронт. Якщо всі покинуть повсякденні справи та підуть на передову – хто буде нашим тилом? Так, захисники стоять зі зброєю, боронять Неньку. А хто нагодує наших захисників? Хто одягне? Хто вилікує? Мільйони не на першій лінії виконують купу інших, не менш потрібних, речей:

 • доставляють гуманітарку;
 • шють спорядження;
 • випікають паляниці;
 • розміщують біженців;
 • навчають дітей;
 • возять продукти;
 • пишуть новини.

Аграрії, Вчителі, Письменники, Будівельники, Кухарі, Продавчині, Водії…. Тисячі професій та безліч спеціалістів за власним фахом. Кожен фахівець, що сумлінно робить те, що вміє найкраще, приносить захисникам України набагато більше користі тут, у тилу. Без відповідних умінь ви не допоможете захисникам на передовій. А тут ви вже допомагаєте!

Навіть якщо війна змусила вас перетнути кордон, ви фізично не можете бути з волонтерами в Україні – не картайте себе. Виїхати з – під снарядів, тривог, вивезти родину – це нормально та природньо. Тим більше, навіть за кордоном є фронт робіт. Можна допомагати логістично, фінансово, інформаційно. Якщо вас вистачає тільки на родину – теж добре. Значить це – ваш фронт. Такий самий, як усі інші, бо ви – важливі, ви – Українці, і ви – повернетесь, бо за вами – майбутнє.

Слово надія вже містить слово “дія”! Відкиньте сумніви та дійте! Знайдіть нові сенси у ваших талантах, застосуйте їх на загальне благо. Оберіть собі фронт, візьміть особисту зброю та працюйте заради нашої Перемоги!

Мій талант – моя зброя

Пекарі, водії, логісти, вчителі, айтівці, аналітики, співаки – на всіх можливих фронтах зараз тисячі героїв. Кожна краплина хороших справ – це океан добра! Фах, уміння, знання – ось ваша зброя! Не джавеліни та автомати, але – паляниця, фура, комп’ютер, книжка, слово, вміння вислухати, вміння розповісти… Кожна гривня зі сплаченого податку – вже величезний внесок у спільну українську Перемогу!

Наразі українська армія – це ми всі. Дівчата, що плетуть маскувальні сітки у закритій школі. Волонтерський рух в Україні, що шукає та закуповує турнікети. Сусіди, які принесли стареньким з верхнього поверху пакунок з продуктами. Кожен робить те, що йому до снаги, що вміє. Кожен робить свій внесок для загального добробуту. Наразі наша українська армія – це всі 42 мільйони населення!

Звісно, першочергово – це наші захисники, що стали єдиним фронтом проти окупанта. Але не знецінюйте надійний тил, він насправді дуже важливий. Саме тил виконує повсякденні обов’язки:

 • готує їжу;
 • пише коди;
 • возить продукти;
 • ремонтує електромережі;
 • приймає біженців;
 • садить город;
 • шиє взуття та форму;
 • навчає дітей.

В українських реаліях ефект метелика – це коли за сплачені айтішником в Ужгороді податки нараховують пенсію батькам бійця з Харкова. Коли пораненого Азовця рятують хірурги з Вінниці. Коли хліб з Полтавщини рушає до понівеченого Чернігова. Коли маскувальні сітки Сумщини їдуть з хлопцями на передову. Коли волонтери в Україні знаходять те, чого в мирний час не могли знайти, і везуть це туди, де є нагальна потреба. Всі ми єдині, всі на одному возі, і шлях в нас один – до Перемоги!

 Я – частина чогось більшого

Ми живемо у час тяжких випробувань. Найменша допомога зараз на часі, важлива та цінна. Кожне зерно – то безмежний лан, кожна краплина – море. Малий внесок, особистий фронт – зараз все має вагу, все має значення!

У кожного з нас є своє місце, власна битва. Кожен воює власною зброєю. Кожен робить те, що виходить найкраще. Щоденна робота на таких фронтах – невимовно важлива. Всі ми – частини єдиного механізму, невеликі, але незамінні. Тільки разом ми зможемо зробити усе для перемоги, створити щось дійсно величне!

Волонтерський рух в Україні міцний. Нас багато, не намагайтесь тягнути все на собі. Якщо всередині вас оголошена мобілізація, і ви зайняли позиції на власному фронті, не хапайтесь за все і одразу. Оберіть напрям, який найбільше вдається, та рухайтесь до мети. Не гризіть себе, що не можете допомогти геть усім. Дійте у тому напрямку, де саме ви – найкращий.

В ці темні та злі часи важливо запалювати світло доброти. Простір добра Goodacity зібрав волонтерів в Україні, які впевнені в цьому. Ми вже втілили багато доброчинних ініціатив, і не плануємо зупинятись. Допомагаємо і будемо допомагати найнезахищенішим, всім, хто потребує. Ми надаємо мікрогранти тим, хто також хоче допомогти!

З початком повноцінної війни ми створили сайт допомоги українцям за кордоном. Кожен, хто виїхав, знайде тут корисні ресурси та посилання, важливі номери телефонів. Запрошуємо усіх, хто має бажання, приєднатися до нашого фронту! Тільки ми – рушії змін на краще! Кожен, хто прагне зробити Україну вільною та квітучою, має багато роботи на власному фронті! З нашою неймовірною командою добра ми можемо все, і ми Переможемо!