Поради від Flowers.ua: догляд за кімнатними рослинами восени та взимку

ДУМКА 9, Листопад 2022, 00:02 116

Настання похолодань у наших широтах неминуче, тому кожному квітникареві необхідно заздалегідь простежити, щоб усі кімнатні рослини безболісно адаптувалися до осінньо-зимового періоду. Для цього потрібно правильно і регулярно доглядати їх. Фахівці компанії Flowers.ua https://flowers.ua, яка ось уже 20 років займається доставкою квітів і подарунків по всій Україні та світу, розповіли читачам нашого сайту “Думка” про те, як правильно доглядати домашні квіти в холодну пору року. Вони знають усе не лише про створення букетів, а й про вирощування квітів.

Освітлення

Практично всі домашні квіти світлолюбні. А ті, які не світлолюбні, — просто тіньовитривалі. Багато хто вважає, що великих вікон, що дивляться на південь чи схід, буде цілком достатньо, щоб кімнатні представники флори чудово себе почували. Однак, це далеко не так. Починаючи з другої половини жовтня, світловий день стрімко скорочується. А багатьом тропічним та субтропічним рослинам необхідно 12 годин безперервного світла на день. І оскільки на наше світило Сонце ми не можемо вплинути, треба розв’язувати проблему іншими способами. Для початку приберіть усі щільні штори та жалюзі, а всі квіти із середини кімнати переставте ближче до вікна. Не полінуйтеся помити вікна. Пил — хоч і не явна загроза, проте і вона відбиває частину світу. Подбайте про досвітку. Для цього в ідеалі використовувати спеціальні фітолампи, але й звичайні люмінесцентні також згодяться.

Вологість повітря

Разом із теплом гарячі батареї та обігрівачі значно пересушують повітря, яке шкідливе і для дихальних шляхів та шкіри людини, і для вологолюбних квітів у горщику. Штучно підвищити рівень вологості повітря у приміщенні можна за допомогою побутового зволожувача. Також можна просто поставити поруч із кімнатними квітами посудину з водою. Піддон, заповнений мокрою галькою або іншими декоративними камінчиками, — ще один чудовий варіант, який стане в пригоді. І не забувайте про обприскування водою з пульверизатора (єдині культури, які цього не потребують – кактуси, сукуленти та всі рослини з ворсом на листових пластинах). Взимку подібне зволоження в ідеалі проводити двічі на день, вранці та ввечері.

 Температурний режим

Спека у квартирі змушує нас не тільки зволожувати повітря, а й частіше провітрювати приміщення. При цьому холод від вікна та тепло від батареї стають подвійною загрозою для кімнатних рослин. Подібний стрес – найвірніший шлях до хвороб флори та навіть її загибелі. Тому не лінуйтеся та прибирайте всі горщики з підвіконь на час провітрювання. Квіти знаходяться в зоні підвищеного ризику, якщо напередодні провітрювання було здійснено полив. Переохолодження в комбінації із сирим ґрунтом може призвести до гниття кореневої системи.

Режим поливу

Дехто вважає, що в сезон опалення рослини потрібно частіше поливати, але це велика помилка. Скорочення світлового дня змушує скорочувати полив наших зелених друзів. Коренева система та ґрунт у горщику не будуть швидко висихати. Але все ж таки краще перевіряти землю кожен день і поливати квіти тільки якщо ґрунт почав підсихати. Головне не забувайте, що рослини вважають за краще, щоб їх поливали один раз, але якісно, ​​а не часто й потроху.

Підживлення

Якщо підгодівлю квітки на час холодного сезону не призупинити, поживні речовини накопичуватимуться в ґрунті, що може спричинити пошкодження кореневої системи та загибель культури. Винятком є ​​рослини, сезон цвітіння яких приходиться осінь чи зиму. І тут квіти іноді удобрюють добавками в гранулах. Коли кущ зацвітає, краще, щоб у добавці була фосфорно-калійна складова.

Комахи-шкідники

Переважна частина шкідників найбільш активна навесні та влітку, восени ж паразити не розмножуються. Проте проблему атаки комахами в цю пору року не можна назвати нереальною. Деякі шкідники все ж таки залишаються досить активними в осінні місяці, тому можуть завдати чимало клопоту. Наприклад, нашестя попелиці може статися у вересні, особливо якщо у рослини все ще триває період цвітіння. А ось павутинні кліщі несуть цілорічну небезпеку, навіть узимку. З приходом осінніх холодів апетит паразита дещо знижується, але все ж таки не зникає. Ці паразити харчуються живлющими соками рослини та послаблюють її. Прогнати шкідників можна лише за допомогою хімікатів – інсектицидів та акарицидів. Проводьте обробку тільки в приміщенні, що добре провітрюється. За потреби обприскування можна повторити через кілька тижнів.

Кімнатні квіти у подарунок

Букет квітів – це завжди актуальний презент, який буде доречним до будь-якого випадку. Однак якщо ви знаєте, що ваш адресат небайдужий до живих рослин, скоріше завітайте у каталог Flowers.ua. Серед широкого асортименту ви точно знайдете те, що шукали. Замовити квіти можна онлайн, не виходячи із дому чи офісу. Для цього достатньо зайти на сайт компанії, але також завжди можна завантажити безкоштовний додаток на iOS або Android.