Правила поєднання їжі та вина: як вибрати страви до червоного та білого вина

ДУМКА 21, Квітень 2023, 12:29 38

Базові правила поєднання вина з їжею ? Що їсти з червоним вином ✅ Як правильно підібрати вино до страви ⭐ Які закуски подають до білого вина ⭐ Що найкраще взяти до вина.

Що їдять з червоним та білим вином: поєднання вина та їжі

Щоб сповна насолодитися чудовим ароматом вина гарної витримки, потрібно вживати його з певними закусками. Враховуйте, що сам напій за змістом має бути хорошої якості та відфільтрований. Вибір якісного обладнання для фільтрації представлений у нас на сайті за посиланням https://rakitov.com.ua/uk/filytrovalynoe-oborudovanie/. Щодо вибору закусок, є кілька варіантів поєднання. Давайте з ними й ознайомимося.

Правила поєднання їжі та вина: як вибрати страви до червоного та білого вина

Принцип комбінації вина та закуски за кольором

Найпростіший, хоч і не базовий спосіб правильно підібрати до алкоголю їжу — враховувати колірну палітру компонентів утримання страви. Тобто одного контрасту, для білого напою продукти світлого забарвлення, для червоного темніші.

Наприклад:

  • вино з білих сортів винограду: риба світлих видів, телятина, птиця, морепродукти, горіхи;
  • червоне: стейки, реберця, м’ясо, копченість, хамон, риба (лосось, тунець).

Для рожевих винних видів можна брати як страви розмаїття для білого, так і для червоного вина. Такий принцип поєднання напою з компонентами їжі старовинний, але ми не рекомендуємо дотримуватися саме цього правила. Існують і інші, не менш цікаві винно-гастрономічні поєднання.

Вино під соус, який подається до страви

При виборі страви під вино будь-якої витримки спробуйте орієнтуватися на соус до гарніру. При такій комбінації спиртне повинне гармонувати не лише за ароматом та смаком підливи, але й консистенції продукту.

Наведемо кілька прикладів:

  • вершкові соуси ніжної текстури (наприклад, бешамель) ідеально гармонують з насиченими за ароматами вин (Шардоне, Мерло, Каберне-Совіньйон);
  • сирний песо (гарнір іспанської кухні на базі кедрових горішків, пармезану, шпинату та олії оливи) відповідає винам, що виробляються з винограду сухолиманського сорту (Плавай, Шардоне);
  • до ягідних солодких соусів для десерту чудово підходять Гамі, Санджовезе, Піно-Нуар;
  • томатні підливи густої текстури (песто, сальса, лечо, маринара, аррабіату, болоньєзе тощо) добре розкриває аромати сухих білих вин;
  • до бальзамічного крем-соусу під м’ясо ідеально відповідає вино, що містить у букеті аналогічні нотки (наприклад, Темпранільо, Санджовезе або Сіра).

Звичайно, розібратися у специфіці виробництва соусів для гарячого та десерту, заздалегідь знати їхні аромати та смаковий букет може лише професійний кухар. Але за бажання будь-яка людина, яка захоплюється виноробством, здатна вивчити цю науку і з легкістю збирати ідеальний тандем соус+вино.

Поєднання алкоголю та закуски за регіональною ознакою

З незвичайним явищем часто стикаються затяті мандрівники. Наприклад, мандруючи Тосканою, за обідом хочеться скуштувати К’янті зі знаменитим флорентійським стейком, а гуляючи Парижем, тягне занапастити пляшечку Шардоне в поєднанні з ніжним шматочком місцевого солодкого сиру. Пояснюється це просто — регіональним аспектом, коли вина та страви, що подаються, поєднуються ідентичними відтінками єдиного терруару (сукупність певних кліматичних ознак).

Говорячи про територіальну гармонію, можна відзначити такі ідеальні поєднання:

  • французький Луар: білий Сансер та салат з ніжним козячим сиром;
  • швейцарська Долина Рони: білий Кот-дю-Рон та кнель (страва зі збитої риби з додаванням молока та яєць);
  • французьке Бордо: десертне біле вино Сотерн та знаменита фуагра (приготована особливим чином гусяча печінка).

Тобто вина ідеально поєднуються із закусками тієї країни (місцевості), звідки родом саме спиртне. У таких випадках страви та спиртне поєднуються за ідентичними відтінками, що і формує їх ідеальну схожість по сприйняттю. Тому, пускаючись у чергову подорож, обов’язково вивчайте місцеву кухню, відвідуйте ресторанчики та не бійтесь знайомитися з новими незвичайними та оригінальними поєднаннями та смаками.