Професійний викуп авто

ДУМКА 3, Вересень 2022, 15:03 1000
Професійний викуп авто

Все більше власників авто, вирішуючи продавати свою машину, оформляють послугу автовикуп. Це сучасний вид угоди, який має особливі переваги і тонкощі. Які документи потрібно підготувати, щоб продати авто через викуп і які є переваги такої угоди?

Які документи необхідні?

Викуп авто проходить з повною реєстрацією угоди нотаріусом. Перш ніж укласти договір, необхідно надати наступні документи:

  • паспорт, що засвідчує громадянство;
  • індикаційний код;
  • документи на автомобіль;
  • технічний паспорт авто.

Такий перелік документів потрібен в разі, якщо продавець є приватною особою. Коли він виступає в ролі представника компанії, а сам автомобіль зареєстрований, як власність компанії, список документів розширюється: потрібно надати довіреність на право продажу транспортного засобу, документацію про закони і порядки компанії, представником якої є продавець. Необхідно надати копію наказу генерального директора компанії про продаж автомобіля.

Умови укладення автовикупу

Оренда авто під викуп передбачає укладення договору, згідно з яким транспортний засіб переходить у використання новому власнику, а той зі свого боку виплачує щомісячний внесок у встановленому розмірі. На початку авто переходить іншому власнику на правах оренди. Першим внесок не може бути менше половини суми. Залишок вартості автомобіля можна розділити на кілька місяців.

Для укладення такого договору немає необхідності надавати кредитну історію, довідку про доходи та інші документи. Вся угода може зайняти кілька годин, під час яких сторони повністю обумовлюють всі тонкощі договору.

Переваги такого викупу

Купівля автомобіля таким способом дозволяє укласти угоду за більш короткий термін і уникнути бюрократичних формальностей. Покупець отримує автомобіль відразу, після внесення першого внеску, а продавець отримує гарантії про подальші виплати на підставі укладеного договору, завіреному нотаріусом.

Оренда з правом викупу означає, що протягом орендного періоду покупець може розірвати договір купівлі авто. У такому випадку гроші, які продавець отримав за цей період, не повертаються Покупцеві. Якщо оформляти договір викупу через спеціалізовані компанії, менеджери можуть надати інший автомобіль для викупу.

Правильно обраний автомобіль і грамотно складений договір допоможе сторонам укласти чисту угоду і в кінцевому рахунку вона успішно закриється.