Вибір побутової акустичної системи: на що звернути увагу покупцю

ДУМКА 18, Червень 2021, 12:59 96
Вибір побутової акустичної системи: на що звернути увагу покупцю

Музичні колонки – акустичні системи – дуже широка категорія обладнання, орієнтованого на безліч умов використання, від професійних до побутових. Сьогодні без них важко уявити людське помешкання, офіс, навчальну аудиторію – музика і в цілому аудіо стало важливою частиною повсякденного життя, освіти, відпочинку та роботи. Актуальний асортимент виробників нараховує декілька десятків моделей колонок різних форматів та вартості. Вибрати серед них найкраще рішення для ваших умов – задача, яка потребує часу і допомоги спеціалістів. Експерти інтернет-магазину Музлайн допоможуть зорієнтуватися в пропозиціях ринку акустичних систем https://muzline.ua/uk/akustychni-systemy/ та розкажуть в нашому матеріалі, на що варто звернути окрему увагу.

Вибір побутової акустичної системи: на що звернути увагу покупцю

Формат, дизайн, ціна

Ці три слова являють собою по суті основні і найважливіші характеристики, якими варто керуватися під час вибору звукового обладнання. Розглянемо докладніше.

Які існують формати побутових акустичних систем? Є сенс виділити три основні різновиди:

  • бездротовий;
  • активний (з вбудованим підсилювачем);
  • пасивний (потребує зовнішнього підсилення).

Найпопулярніші серед них – активні стереосистеми та бездротові блютуз-колонки. Перші утримують лідерство на ринку вже багато років, як найзручніше і найбільш доступне за вартістю і розповсюдженістю рішення.

Пасивні акустичні системи побутового рівня часто випускаються у форматі домашніх кінотеатрів системи 5:1, де 5 це кількість пасивних колонок-спікерів, а 1 – сабвуфер з вбудованим підсилювачем. Інші варіанти, які потребують автономного підсилення, популярності серед пересічних користувачів не мають, оскільки вимагають додаткових рішень і витрат.

Лідер користувацьких симпатій – портативні бездротові колонки, компактні та потужні, доступні та універсальні. Єдиним поки що суттєвим обмеженням їхньої роботи є невелика ємність акумулятора, який забезпечує живлення в автономному режимі.

Поговоримо про дизайн, бо він є іще однією вагомою характеристикою, яка впливає на вибір акустики. Головне, чого потребує більшість користувачів – це компактність та ергономіка, і у другу чергу стиль обладнання, які само собою не мають негативного впливу на звучання. Найпопулярнішими за дизайном все ще є класичні настільні або підвісні колонки з дерева або пластика. Але часи міняються і сьогодні лідерство перехоплюють оригінальні бездротові колонки, які вирізняються незвичними формами і яскравими кольорами.

Вибір побутової акустичної системи: на що звернути увагу покупцю

Що ж до вартості, то розбіг по цінах, за словами провідних фахівців музичного інтернет-магазину Muzline, в рамках категорії побутової акустики складає від десятків до сотень доларів, в залежності від якості, класу та потужності моделі.